Diğer Sporlar, Dünya

Ulusal bazda masa tenisi hakemliği yapan tek kadın hakem, siyasete atıldı

Alan Savunması

Kahramanmaraş’ın tek masa tenisi ulusal kadın hakemi olan ve birçok spor branşında hakemlik yapan Özlem Akcan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Kahramanmaraş’ta Kadın Kolları Başkanlığı için adaylık başvurusu yaptı.

Çeşitli spor branşlarında il hakemi görevini sürdürmekte olan ve aynı zamanda Kahramanmaraş’ın tek masa tenisi ulusal kadın hakemi unvanını taşıyan Özlem Özcan, siyasete atılıyor.

Kahramantv.com’de yer alan habere göre Sütçü İmam Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okullarından mezun olan ve 2012-2019 arasında Kahramanmaraş Otistik Çocukar Eğitim ve Spor Derneği’nde engelli çocuklara spor yaptırarak günlük yaşam becerilerini kazanma programı oluşturup sunan Özcan, AKP Kahramanmaraş Kadın Kolları Başkanlığı için adaylık başvurusunda bulundu. 

2015 yılında AK Parti il kadın kollarında 3 yıl yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunan Akcan, 2018 yılında görev almaya başladığı AKP İl Yönetim Kurulu üyeliğine de devam ediyor.

3. Kademe Kıdemli Basketbol Antrenörleri belgesi ve 1. Kademe Badminton Yardımcı Antrenörlüğü belgesine de sahip olan Akcan, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu (B klasman) Ulusal Hakemi, Türkiye Basketbol Federasyonu İl Hakemi, Türkiye Basketbol Federasyonu İl Hakemi ve Türkiye Oryantrik Federasyonu İl Hakemi görevlerinde bulundu.

Gençlik Spor Kulübü 2010-2012 yılları arası Muhammed İslam Çuhardar ile kulüp ve okul sporları basketbol antrenman çalışmaları yapan Akcan, devlet okullarında gönüllü olarak hentbol antrenörlüğü görevinde bulundu. (ASK)

Özlem Akcan

İlginizi Çekebilir

...
Bisikletle dünya turu yapan ilk kadın: Annie “Londonberry” Kopchovsky
...
Meme kanserine dikkat çekmek için pedal çevirdiler
...
Kadın sporcular, âdet dönemlerinde açık renk şortlar giymek istemiyor
...
Hilal Zeyneb Saraç: Şimdiye kadar yapamazsın dedikleri her şeyi başardım

Popüler Haberler

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

300 kere okundu.

...
Bahar Özgüvenç, “Futbol erkek oyunu mudur?” diye soran sunucuya yanıt verdi, stüdyo buz kesti

295 kere okundu.

...
Gey olimpik sporcu: Sporda LGBTİ+ temsili ile ilgili 4 yıldır bir gelişme yok

290 kere okundu.