Dünya, Futbol

Eva Carneiro: Salgının en tehlikeli dönemi, ligler başlayınca yaşanacak

Alan Savunması

Chelsea Futbol Kulübünün eski doktoru Eva Carneiro, liglerin yeniden başlayacağını açıklayan İngiltere Premier Lig yönetimini uyarmaya devam ediyor. Carneiro, Premier Lig için “Potansiyel can kaybını dikkate almıyorlar” eleştirisinde bulundu.

Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı “yeni normal”e dönüş kapsamında neredeyse tüm dünyada futbol ligleri yeniden başladı. İngiltere Premier Lig yönetimi de 17 Haziran tarihinde maçların oynanmaya başlayacağını açıkladı.

Lig yönetimi tarafından haftada iki kez Kovid-19 testinden geçirilen Premier Lig futbolcuları ise liglerin yeniden oynanacak olması kararından memnun değil.

Oyunculardan Sergio Agüero, Raheem Sterling, Danny Rose ve Troy Deeney, bu karara şiddetle tepki göstererek vaka sayılarında gözle görülür derecede büyük bir düşüş yaşanmadığı sürece futbola dönüş planlarının konuşulmasının dahi mantıklı olmadığını söyledi.

TIKLAYIN- Chelsea’nin eski doktoru Eva Carneiro: Vakalarda patlama yaşanabilir

Ligin köklü ekiplerinden Chelsea‘nin eski doktoru Eva Carneiro da lig yönetimi ve kulüplere yönelik şiddetli ve ciddi uyarılar yapmaya devam ediyor. Yaklaşık iki hafta önce konuya dair bir açıklama yapan Carneiro, liglerin başlaması halinde vakalarda büyük bir patlama yaşanacağını söylemişti.

Eva Carneiro: Can kaybından söz ediyoruz

Carneiro, bu uyarılarına bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz günlerde The Times’a konuşan Portekizli doktor, futbolun tıp bilimine saygı göstermediğini söyledi.

Koronavirüse karşı alınan önlemlerin çok zayıf olduğunu belirten Carneiro,”Futbolun tıbbi yönetişime saygı gösterme ve koruma kültürüne sahip olduğunu sanmıyorum. ‘Ah, evet, hepimiz bir maske takmalıyız değil mi.. Bu, virüse karşı çok hızlı ve önemli bir hamle olacak” diye konuştu.

46 yaşındaki Portekizli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bunun yaklaşık 3 hafta sonrasına denk geleceğini tahmin ediyorum. Sonrasında futbolcu ve personellerde bir yorgunluk başlayacak. İşler yavaş yavaş normale dönecek ve işte o zaman gerçek bir tehlike devreye girecek. Bu, turnuvanın başlayacağı tarihlere denk geliyor.

“Bunun, sahalara geri dönmek isteyen herhangi bir kulüp, menajer veya futbolcudan daha önemli bir durum olduğu anlayışını yaymamız gerekiyor. Sağlık açısından daha geniş etkileri var, bir can kaybından bahsediyoruz”. (ASK)

İlginizi Çekebilir

...
Elina Svitolina: Şu anda bize sunulan koşullar ideal değil, tenis oynamanın mantıklı olduğundan emin değilim
...
ABD’de kadın futbolcular ırkçılık için diz çöktü
...
WWE muhabiri koronavirüse yakalandı: Benim gibi aptal olmayın
...
Bahar Özgüvenç, “Futbol erkek oyunu mudur?” diye soran sunucuya yanıt verdi, stüdyo buz kesti

Popüler Haberler

...
Gey olimpik sporcu: Sporda LGBTİ+ temsili ile ilgili 4 yıldır bir gelişme yok

285 kere okundu.

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

285 kere okundu.

...
Gay Games Hong Kong 2022 kayıtları ertelendi

270 kere okundu.