Dünya, Futbol

Ünlü futbolculardan canlı yayında homofobik sözler: Yakalasam kemerle dövecektim

Alan Savunması

İtalyan eski futbolcular Fabio Cannavaro ile Faustino Asprilla, sosyal medya üzerinden yaptıkları bir canlı yayında homofobik sözler söyledi. Asprilla, bir eşcinseli hedef alarak “Yakalasam kemerle dövecektim” dedi.

İtalyan eski futbolcu Fabio Cannavaro, sıradan bir futbolcu değil. 2011’de futbolculuk kariyerini noktalayan Cannavaro, 2016’da FIFA tarafından dünyada yılın futbolcusu ödülüne layık görüldü. Futbol tarihinde bu ödüle layık görülen tek savunma oyuncusu olan Cannavaro, henüz dahi bu unvanını koruyor.

Şimdilerde Çin Süper Ligi takımlarından Guangzhou Evergrande takımının teknik direktörlüğünü yapan Cannavaro, mayıs ayında, Parma forması giyerken takım arkadaşı olan Faustino Asprilla ile Instagram üzerinden bir canlı yayın yaptı.

İkili, 41 dakika süren canlı yayında homofobik sözler sarf etti. Asprilla, Parma’da oynadığı sırada bir gey ile yaşadığı anısını anlatırken pek çok homofobik ve şiddet söyleminde bulundu.

Trafikte beklerken bir geye laf attığını söyleyen Asprilla, gey yurttaşın kendisine söylediği söz sonrası sinirlendiğini ve araçtan inip kovaladığını anlattı.

“Yakalasam kemerle dövecektim”

“Kemerimi çıkartıp onu kovaladım, yakalasam dövecektim” diyen Asprilla, o anları şöyle anlattı:

“Bir keresinde Massimo Crippari ile Milano’ya gittik. Bir restoranda oturup yemek yedikten sonra arabamızla oradan ayrıldık. Aradaydık ve şampanya, tekila her şeyi içtik. Biraz sarhoş olmuştuk. Trafik ışıklarında durduk ve hemen orada kadın gibi giyinmiş bir ibne vardı. Ona ‘Hey, seninle bir gece geçirmek için ne kadar ödeme yapmam gerek?’ diye sordum. Bana ‘Benimle bir gece geçirmenin sana herhangi bir maliyeti yok çünkü siyahileri sevmiyorum’ yanıtı verdi. Ona ‘Ne dedin pislik herif? *mcık!’ diye bağırdım. Arabadan indim ve o kaçmaya başladı. Kaçan ibnenin arkasından koştum, kemerimi çıkararak onu kovaladım. Yakalasam dövecektim”

Fabio Cannavaro ise Asprilla’nın bu sözlerine gülerek tepki verdi. İkilinin bu söz ve davranışları sosyal medyada tepki topladı. (ASK)

İlginizi Çekebilir

...
Beşiktaşlı eski basketbolcu: Biseksüel bir siyahi olmaktan gurur duyuyorum
...
Eniola Aluko: Kadın futbolu transseksüellere açık, bu liyakata dayalı bir spor
...
Kadın sporcular, âdet dönemlerinde açık renk şortlar giymek istemiyor
...
Kadın basketbolcudan NCAA’ye dava: Para kazanmamızı engelliyorsunuz

Popüler Haberler

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

295 kere okundu.

...
Gey olimpik sporcu: Sporda LGBTİ+ temsili ile ilgili 4 yıldır bir gelişme yok

290 kere okundu.

...
Bahar Özgüvenç, “Futbol erkek oyunu mudur?” diye soran sunucuya yanıt verdi, stüdyo buz kesti

290 kere okundu.