Diğer Sporlar - Dünya - Ocak 7, 2020

Sheffield Steelers’tan LGBTİ+’lara destek

Sheffield Steelers hokey takımı, LGBTİ+’ları desteklemek için yeni sezon formalarında gökkuşağı renklerine yer verdiğini duyurdu.

Şubat ayı, İngiltere futbolu için ayrı bir önem arz ediyor.

Zira her yıl Şubat ayı, İngiltere’de “Futbolda Homofobiyle Mücadele Ayı” olarak ayrı bir önem taşıyor.

Bu ay içerisinde futbol kulüpleri, LGBTİ+ haklarına ve futboldaki LGBTİ+’lar için daha güvenli ve kapsayıcı bir spor ortamı oluşmasına yönelik çeşitli etkinlikler yapıyor. Futbolda Homofobiyle Mücadele Ayı olmasına rağmen, ülkedeki futbol dışındaki çeşitli spor federasyonları ve spor kulüpleri de bu etkinliklere katılıyor.

“Gurur duyuyoruz”

Onlardan biri de Elite Buz Hokeyi Ligi’nde mücadele eden Sheffield Steelers kulübü. LGBTİ+’lara verdiği destekle bilinen kulüp, dün yaptığı açıklamayla 2019-2020 sezonu formalarını tanıttı.

LGBTİ+ hakları için yıl içerisinde de çeşitli etkinlikler yapan kulüp, 2019-2020 sezonunda giyeceği formalarda LGBTİ+ bayrağının renklerini oluşturan gökkuşağı renklerine yer verdi.

“Oynayabilirsin” ismini verdikleri formaların tasarımını duyurmaktan gurur duyduklarını belirten kulüp, formaların kulüp mağazaları ve internet üzerinden de satışa çıkarıldığını duyurdu.

Formaları buradan satın alabilirsiniz.

Kulüp, buna benzer bir formayı 2019 Futbolda Homofobiyle Mücadele Ayı kapsamında da çıkarmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir