Basketbol - Dünya - Nisan 1, 2020

Eski NBA yıldızı Jason Collins’in koronavirüs testi pozitif çıktı

NBA tarihinde aktif sporculuk kariyeri sürerken eşcinsel olduğunu duyuran ilk basketbolcu olan Jason Collins, koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Son olarak Amerika Basketbol Ligi NBA ekiplerinden Brooklyn Nets forması giyen ve 2017 yılında emekli olduğunu duyuran Jason Collins, korona koronavirüse yakalandığını duyurdu.

2013 yılında biri açıklama yaparak eşcinsel olduğunu söyleyen Collins, haberi sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurdu.

Koronavirüsü mart ayı başında kaptığını belirten Collins, erkek arkadaşı Brunson Green’in de virüse yakalandığını ve iyileşme belirtileri gösterdiğini söyledi. Evlerinde karantinada olduklarını belirten Collins süreci şöyle anlattı:

“Korkunç bir baş ağrısı”

“Kovid-19 testim pozitif çıktı. Virüsü, Brooklyn Nets’in gurur gecesi etkinliği için ay başında yaptığım New York gezisinde kaptığıma inanıyorum. İlk belirtileri 11 Mart Çarşamba günü yaşadım. Korkunç bir baş ağrısıydı. Birkaç gün sonra ateşim, daha sonra da öksürüğüm vardı.

“Cumartesi günü acil servise gittim ve göğsümdeki gerginlik hakkında bazı doktorlarla konuştum. Şimdi evde dinleniyorum ama hala bir darlık hissediyorum, bugün tekrar hastaneye gidebilirim. Cumartesi günü ciğerlerim biraz daha temizdi.

“Lütfen güvende kalın ve sosyal mesafeye devam edin. Gerçek kahramanlarımız olan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederim”.

“Hala bazı belirtilerle uğraşıyoruz”

Geçtiğimiz hafta bir açıklama daha yapan Collins, hala bazı semptomlar olmasına rağmen şimdi daha iyi hissettiklerini belirtti:

“Belirtilerimiz ilk ortaya çıktığından bu yana 15. Gün – Brunson Green ve ben kendimizi çok daha iyi hissediyoruz. Hala bazı belirtilerle uğraşıyoruz ama şimdi çok daha idare edilebilir durumda. Kovid-19 ile mücadele ediyorsanız, umudunuzu koruyun ve savaşmaya devam edin”.

Koronavirüs testi pozitif çıkan bir diğer diğer basketbolcu da NBA ekiplerinden Brooklyn Nets forması giyen Kevin Durant. (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir