Dünya - Futbol - Nisan 1, 2020

Ağaköy Kadın Futbol Takımı Sportif Direktörü Kumsal Yıldız koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti

Bursa kenti takımlarından Ağaköysor Kadın Futbol Takımı’nda, pazar günü koronavirüs testinin pozitif çıktığı duyurulan Sportif Direktör Kumsal Yıldız, hayatını kaybetti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kadınlar 3. Lig ekiplerinden Ağaköyspor’dan üzücü haber geldi.

Çin‘in Hubei kentinde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan koronavirüs (Kovid-19), Türkiye’de de yayılmış ve bu kapsamda tüm yaşam alanlarında çeşitli tedbirler alınmış durumda.

Bu kapsamda ülkedeki tüm spor faaliyetleri ve ligler ertelenirken, spor dünyasından çeşitli isimler de bu virüse yakalandı.

TIKLAYIN- Kadın futbolunda ilk koronavirüs vakası

29 Mart Pazar günü bir açıklama yapan Ağaköyspor Kadın Futbol Takımı, geçtiğimiz günlerde kulüpte Sportif Direktörlük görevine getirilen Kumsal Yıldız’ın koronavirüs testinin pozitif çıktığını ve hastanede tedavi altına alındığını duyurmuştu.

Bursa temsilcisi, dün resmi sosyal medya hesabından yaptığı yeni bir açıklamayla acı haberi duyurdu. Kulüp, Yıldız’ın dün akşam 17.05 itibarıyla koronavirüs sebebiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı.

Kendisi de eski bir futbolcu olan Yıldız, ayrıca psikologluk da yapıyordu.

Yıldız’ın vefatı, Türkiye futbolunda koronavirüs kaynaklı ilk can kaybı oldu.

Güncel vaka sayısı 13 bin 531

Öte yandan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, dün bir açıklama yaparak koronavirüsle ilgili son dakika bilgilerini paylaştı.

Sağlık Bakanı Koca’nın açıklamasına göre son 24 saatte 2 bin 704 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 46 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 13 bin 531‘e, can kaybı 214‘e ulaştı.

Bakan açıklamasında “Sosyal izolasyondan taviz vermeyelim. Temas=Risk. Lütfen unutmayalım.” ifadelerini kullandı. (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir