Basketbol - Dünya - Nisan 3, 2020

Galatasaray’ın eski oyuncusu Ann Wauters’in koronavirüs testi pozitif çıktı

Türkiyede Galatasaray, Kayseri Basketbol ve Yakın Doğu formaları giyen Belçika’da kadın basketbolunun efsane isimlerinden Ann Wauters, koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Avrupa’da 5 kez yılın oyuncusu seçilen ve Türkiye’de Galatasaray, Kayseri Basketbol ve Yakın Doğu formaları giyen Ann Wauters, Amerika Kadınlar Basketbol Ligi WNBA‘de de All-Star seçilme ve şampiyon olma başarılarını yaşamıştı. Belçikalı oyuncu, son açıklamasıyla sevenlerini üzdü

39 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz hafta girdiği koronavirüs testinin pozitif çıktığını ve bunun zorlayıcı bir süreç olduğunu açıkladı.

“Güçlü olduğumu düşünüyordum”

Hastalık sürecinin, herkes gibi kendisi için de oldukça zorlu geçtiğini belirten Wauters, oldukça ürkütücü bir durum olduğunu söyledi. Wauters, süreci şöyle anlattı:

“Güçlü bir vücuda sahip olduğumu düşünüyordum ama virüs beni gerçekten etkisi altına aldı. Hastalığı yaşamamış biri için oldukça ürkütücüydü. Bu nedenle gençlere veya güçlü olduğunu düşünen kişilere bir mesajım var ki bununla hepimiz karşı karşıyayız ve daha fazla yayılmayı önlemek adına koronavirüs ile mücadelede birleşmeliyiz. Lütfen evde kalın, kurallara uyun ve birbirinize dikkat edin” diye konuştu.

Kortrijk kentindeki bir hastanede yaptırdığı testin pozitif çıktığını söyleyen Belçikalı oyuncu, sonrasında karantina için evine gittiğini, tat ve koku alma duygusunu kaybettiğini ve sık sık başının dönmesi nedeniyle merdivenlerden inip çıkamadığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir