Basketbol - Dünya - Mart 28, 2020

“Kadın sporcuların başarısı beni gururlandırıyor”

Beşiktaş TRC İnşaat formasını giyen milli sporcu Bahar Çağlar, A Milli Kadın Basketbol Takımı ve kadın sporcular hakkında açıklamalarda bulundu.

Mevcut basketbol ortamı ve jenerasyon hakkında konuşan Çağlar, yeni jenerasyona en iyi şekilde adapte olmaya çalıştıklarını söyledi.

Çağlar, “Kadın Milli Takımı olarak Avrupa’da madalyalar kazandık, olimpiyatlarda bulunma başarıları gösterdik ve yeni gelen genç arkadaşlarımızda bunun bilincinde geliyor ve bu başarılara hep birlikte devam etmek istediğimiz için enerjileriyle beraber güzel bir ortam oluşuyor” diye konuştu.

31 yaşındaki sporcu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Evet belki de son Avrupa Şampiyonası kimsenin istemediği gibi sonuçlandı ama bu başarılar bir anda olmuyor, biz genç arkadaşlarımız ile beraber yolumuza devam edeceğiz. Kadın milli takımımızın her zaman olan hedeflerine ulaşmak içinde elimizden gelen her şeyi yapacağız”.

“Kız çocukları için projelerim var”

Fotoğraf: Bahar Çağlar/ @Instagram

Kadın sporculara, özellikle de spor yapan küçük yaştaki kız çocuklarına verdiği destekle bilinen Çağlar, Trt Spor’a yaptığı açıklamalarda kariyerinin sonunda da basketboldan kopmayı düşünmediğini söyledi.

Kadın basketbolunun ülkemizde daha çok gelişmesi ve şu an kız çocuklarının basketbol topuna daha fazla dokunması için aklımda projeler var. Kısım kısım bunlara başladım. İlk basamak olarak da kız basketbol takımlarını, spor okullarını ziyaret ve orada hem çocuklar hem de veliler ile görüşüp, bu alanda ilerlemek isteyen çocuklarımız için doğru bir rol model olmaya çalışıyorum. Bir diğer planım ise önümüzdeki dönemde sahanın içi kadar, sahanın dışını da ön plana çıkaracak, profesyonel olmaya hazırlanan gençlere atölyeler ile yardımcı olmak.”.

Çağlar, sözlerini şöyle noktaladı:

Ülkemizde başarılı olan her kadın sporcu beni gururlandırıyor, mutlu ediyor. Haberlerde olimpiyat kotası alan kadın sporcularımızı, ülkemize madalya getiren kadın sporlarını gördükçe heyecanlanıyorum. Bende bir milli sporcu olarak, ay yıldızlı formayı giymenin, İstiklal Marşımızı okutmanın ne kadar özel bir durum olduğunu bildiğim için umarım her branşta hep daha iyiyi hedefleyen sporcuları ülkemizde görme fırsatı yakalarız”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir