Diğer Sporlar - Dünya - 4 hafta ago

Tenisçi, muzunu top toplayıcı kızın soymasını istedi, hakem engel oldu

Avustralya Açık Tenis Turnuvası maçında hakem, Fransız tenisçi Elliot Benchetrit’nin molada muzunu top toplayıcı kıza soydurmasına izin vermedi.

Avustralya Açık ön eleme turunda Elliot Benchetrit ile Dimitry Popko’nun karşılaştığı maç, Benchetrit’nin ağır eleştirilere maruz kalmasına sebep olan bir olaya sahne oldu.

İkili arasındaki maçta top toplayıcı olarak görev yapan bir kız çocuğu, 21 yaşındaki tenisçiye muz uzattı.

Benchetrit, parmaklarındaki yara bandını göstererek muzu top toplayıcının soymasını istedi. Top toplayıcı kız, bu talep karşısında talep karşısında şaşkınlığını gizleyemezken olaya müdahale, karşılaşmanın hakeminden geldi.

İkili arasındaki diyaloğa tanıklık eden hakem John Blom, devreye girerek tenisçiye muzu kendisinin soyması gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine Benchetrit top toplayıcının elinden aldığı muzu ağzıyla soymaya çalıştı ancak başarılı olamayınca meyveyi soymadan çantasının üzerine bıraktı.

‘Köle muamelesi’

Twitter’da yayımlanan videonun ile tenisçinin davranışı eleştirildi.

Bazı kullanıcılar, müdahalesini yerinde buldukları hakemi överken, birçok kişi dünya sıralamasında 231’nci sırada olan tenisçiye eleştirdi.

Benchetrit, “İğrenç bir hareket, kabalığın da ötesi”, “İmtiyazlı sürüngen”, “O kız senin uşağın değil”, “Keşke muzu soyup kendisi yeseydi” “Sen kendini ne sanıyorsun?” eleştirilerine maruz kaldı.

Bazı kullanıcılar, tenisçinin top toplayıcıya “köle muamelesi” yaptığını öne sürerken, bazı yorumlarda ise abartılacak bir şey olmadığı savunuldu.

Hakemle tenisçi arasında yaşanan gerginliğin ardından devam eden karşılaşmada, Benchetrit, Dmitry Popko’yı 2-1 yendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir