Diğer Sporlar, Dünya

Eski WWE dövüşçüsü Nikki Bella, doğum sonrası depresyona girdiğini açıkladı

Alan Savunması

WWE efsanesi Nikki Bella, Temmuz ayında oğlu Matteo’yu doğurtuktan sonra doğum sonrası depresyonuna girdiğini ve zor bir dönem yaşadığını söyledi.

İkizi Brie ile beraber dünyanın en büyük güreş şirketi olan World Wrestling Entertainment’in (WWE)‘de adeta birer efsane olan Amerikalı profesyonel güreşçi Nikki Bella, sağlık sorunları nedeniyle 24 Mart 2019’da güreşi bırakmıştı.

Eski dansçısı Artem Chigvintsev ile nişanlı olan 36 yaşındaki Bella, 31 Temmuz’da oğlu Matteo’yu dünyaya getirmişti.

TIKLAYIN- Nikki Bella: İki kez tecavüze uğradım, keşke susmasaydım

Sosyal medya hesaplarınden oğlu ve eşiyle çekilmiş mutlu fotoğraflarını paylaşan Bella, bu hafta Bellas Podcast ismini verdiği podcast programında her şeyin o kadar kolay olmadığını anlattı.

Doğumdan sonra psikolojik olarak zor bir dönem geçirdiğini söyleyen Bella, güçlü gibi davranmaya çalıştığını belirtti ve ‘iletişimin’ önemi hakkında konuştu.

Doğum sonrası ciddi bir depresyona girdiğini ve zor zamanla geçirdiğini söyleyen eski dövüşçü o dönem yaşadıklarıyla ilgili şunları söyledi:

“İletişim kurmak ve insanlarla konuşmak çok önemli bir şey. Özellikle eğer benim gibi doğum sonrası depresyonla mücadele eden biriyseniz ve yine benim gibi güçlü olmaya çalışıyorsanız çok daha önemlidir. Zira öyle bir psikoloji içindeyken bunları yapmak hiç kolay olmuyor, hatta yapamıyorsunuz.”

“Bu, kazanabileceğiniz bir savaş değil, bunu kazanamayız. Doğum sonrası depresyonla savaşamayız, fiziksel ve zihinsel olarak bunu başaramayız. Bu dönemde sadece bol bol insanlarla konuşmak zorundayız.”

İlginizi Çekebilir

...
“Sporu kadın ya da erkek olarak ayırmak doğu değil”
...
Merve Tuncel, 800 metre serbest stilde olimpiyat A barajını geçti
...
Panseksüel sporcu, şişme kadınla evlendi: “Ateşli ve şefkatli”
...
Öğrencilerini istismar eden antrenöre ikinci kez tahliye

Popüler Haberler

...
Sebastian Vettel, Türkiye iktidarını ve yargısını eleştirdi: “Türkiye, bu mesajı vermek için doğru bir yer ve bunun nedeni açık”

825 kere okundu.

...
İngiltere’de gündem: Kadın spor yorumcuları

750 kere okundu.

...
Galatasaray’dan Barcelona’ya: Aysel Uçkan: “Barcelona’ya gelmek kolay olmadı, savaştım ve kazandım”

750 kere okundu.