Diğer Sporlar, Dünya

Naomi Osaka: Herkesin bir platformu var ve bunu nasıl kullandıklarından kendileri sorumlu

Alan Savunması

Tenis yıldızı Naomi Osaka, oynadığı yeni bir reklam filminde ‘Black Lives Matter’ hareketine desteğini bir kez daha gösterdi.

Tayland asıllı Japon tenisçi Naomi Osaka, ünlü elektronik şirketi Beats’in Beats by Dre markalı kulaklığının reklam filminde oynadı.

Kortlardaki başarıları kadar cinsiyet eşitsizliği ve ırkçılık karşısında verdiği mücadeleyle de tanına Osaka, bu reklam filminde de “Black Lives Matter” (Siyah Hayatlar Önemlidir) hareketine desteğini bir kez daha gösterdi.

ABD Açık‘ta George Floyd da dahil olmak üzere polis şiddeti sonucu yaşamını yitiren siyahilerin isimlerinin yazılı olduğu yüz maskeleri takan Osaka, bu reklamda da bir koridor boyunca, saç örgülerinde “sessizlik şiddettir” yazısıyla yürürken görülüyor.

İlgili reklam filmini Instagram hesabından paylaşan Osaka, herkesin bir platforma sahip olduğunu ve bunları kullanmanın kendi sorumlulukları olduğunu söyledi.

Naomi Osaka: Platformumu iyi kullandığımı umuyorum

Kendi platformunu doğru bir şekilde kullanmaya çalıştığını söyleyen Osaka, şu ifadeleri kullandı:

“Çocukken, hiç konuşmazdım, sürekli sessizdim (dürüst olmak gerekirse hala öyleyim), sadece fark edilmeden ve çatışmaya girmeden büyümek istedim.

“Ancak büyümenin bir güzelliği de öğrenmek ve bir şeyler görmektir. Öğrendiğim şeylerden biri de herkesin bir platformunun olduğu ve bunu nasıl kullandıklarının kendi sorumluluklarında olduğudur.

Büyüdükçe daha fazla şey öğreneceğim, ancak şu anda platformumu iyi kullandığımı umuyorum.”

İlginizi Çekebilir

...
“Sporu kadın ya da erkek olarak ayırmak doğu değil”
...
Merve Tuncel, 800 metre serbest stilde olimpiyat A barajını geçti
...
Panseksüel sporcu, şişme kadınla evlendi: “Ateşli ve şefkatli”
...
Öğrencilerini istismar eden antrenöre ikinci kez tahliye

Popüler Haberler

...
Sebastian Vettel, Türkiye iktidarını ve yargısını eleştirdi: “Türkiye, bu mesajı vermek için doğru bir yer ve bunun nedeni açık”

825 kere okundu.

...
İngiltere’de gündem: Kadın spor yorumcuları

750 kere okundu.

...
Galatasaray’dan Barcelona’ya: Aysel Uçkan: “Barcelona’ya gelmek kolay olmadı, savaştım ve kazandım”

750 kere okundu.