Dünya - Futbol - Ekim 16, 2019

”Sporda cinsiyet ayırımı yapmayacağız”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, cinsiyet ayırımı gözetmeden herkese eşit imkanların sağlanacağını söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Şampiyonası’ndan madalyayla dönen kadın boksörler ve Avrupa şampiyonu olan Görme Engelliler Kadın Golbol Milli Takımı’nı kabul etti.

Kasapoğlu, bakanlıkta gerçekleşen kabulde, milli sporcuları başarılarından dolayı tebrik etti.

Bu süreçte emeği geçen herkesi kutlayan Kasapoğlu, “Sporda çok bereketli bir dönemi yaşıyoruz. Bokstaki başarılar, golboldaki şampiyonluk bizi gururlandıran çok önemli faktörler oldu. Barış Pınarı Harekatı sürecinde askerlerimize moral verdiniz. Bunun için sizlere ayrıca müteşekkiriz” dedi.

Sporda cinsiyet ayrımı gözetmeden ülkedeki imkanlara eşit şartlarda erişimin sağlanacağını belirten Kasapoğlu, ”Bugün kadın sporcularımızla beraberiz o da ayrı bir mutluluk. Biz sporun kadın ve erkek olarak hiçbir ayrım gözetmeksizin spor ülkesi olacağız diyoruz. Spora erişim herkes için aynı şartlar da olacak bunu sağlayacağız. Sizlerin başarısı da bu yolda ne kadar doğru olduğumuzu ortaya koyuyor. Bu mutluluğu bize yaşattığınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

”Ülkemizin kadınlarıyla mutluluk duydum”

Ülkenin kadınlarıyla mutluluk duyduğunu ifade eden Kasapoğlu, sporun birkaç branştan ibaret olmadığının bir kez daha gözler önüne serildiğini söyledi.

Kasapoğlu, ”Voleybolda kızlarımız bizi son saniyeye kadar mutlu ettiler. Orada da ben ülkemizin kadınlarıyla mutluluk duydum. Bu ülkenin kadınları her alanda özverisi ve şefkatiyle bu coğrafyaya çok büyük katılar sağlamıştır. Gerektiğinde savaşta cepheye koşmuşlardır” diye konuştu.

Kadın sporcuların, elde ettikleri başarılarla genç sporcular için birer rol model olduklarını söyleyen Kasapoğlu, ”Sizlerin bu başarılarının bundan sonraki genç sporcularımız için önemli bir model olduğunu ifade etmek istiyorum. Busenaz’a, Elif’e ve Golbol Kadın Milli Takımı’nın oyuncularına müteşekkirim. Biz her zaman sporun birkaç branştan ibaret olmadığının vurgusunu yapıyoruz. Medyada daha fazla yer alması gerektiğini vurguluyoruz. Medyanın da bu doğrultudaki gayretlerinden dolayı mutluyum ifadelerini” kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir