Diğer Sporlar - Dünya - Ekim 16, 2019

Dünyada yılın en iyi kadın atleti belli oluyor

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF), 2019 yılının en iyi kadın ve erkek atlet adaylarını açıkladı.

IAAF‘ın yaptığı açıklamaya göre, Jamaikalı Shelly-Ann Fraser-Pryce, Büyük Britanyalı Katarina Johnson-Thompson, Rus Mariya Lasitskene, Kenyalı Beatrice Chepkoech, Brigid Kosgei ve Hellen Obiri, Hollandalı Sifan Hassan, Alman Malaika Mihambo, ABD’li Dalilah Muhammad, Bahreynli Salwa Eid Naser, Venezuelalı Yulimar Rojas 2019 yılının en iyi kadın atlet adayları arasında yer aldı.

Favori isimler belli oluyor

Kazananın 23 Kasım’da Monaco’da düzenlenecek IAAF galasında belli olacağı ödül töreni öncesi favoriler de ön plana çıkmaya başladı.

Onlardan biri Kenyalı Brigid Kosgei. Kosgei, Geçen hafta sonu Chicago’da düzenlenen maratonda 2:14:04’lük derecesiyle dünya rekoru kırdı. Jamaikalı Shelly-Ann Fraser-Pryce de favorilerden bir diğeri. Pryce, Doha’daki Dünya Atletizm Şampiyonasında 10:71’lik derecesiyle 100 metrede dünya şampiyonu olmuştu.

400 metre engelli yarışında iki kez dünya rekoru kıran ABD’li atlet Dalilah Muhammad de en güçlü adaylardan biri. Muhammad, Doha’daki Dünya Atletizm Şampiyonası’nda elde ettiği 52:16’lık dereceyle rekor kırmış ve altın madalya elde etmişti.(ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir