Dünya - Ekim 13, 2019

Simone Biles rekor kırmaya devam ediyor

ABD’li kadın cimnastikçi Biles, madalya sayısını 23’e yükselterek Dünya Artistik Cimnastik Şampiyonası tarihinde en fazla madalya kazanan sporcu olan Belaruslu erkek cimnastikçi Vitaly Scherbo’nun rekorunu egale etti.

ABD’li cimnastikçi Simone Biles, rekor kırmaya devam ediyor. Son olarak şampiyonanın 5. gününde Dünya Artistik Cimnastik Şampiyonası tarihinin en fazla madalya kazanan kadın sporcusu olan Biles, rekorlarına bir yenisini daha ekledi.

Biles, Dünya Artistik Cimnastik Şampiyonası tarihinde en fazla madalya kazanan sporcu Belaruslu erkek cimnastikçi Vitaly Scherbo’nun rekorunu egale etti.

Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenen 49. Dünya Artistik Cimnastik Şampiyonası’nın 9. gününde kadınlar bireysel atlama masası ve asimetrik paralel finalleri yapıldı.

Bireysel atlamada şampiyon olan 22 yaşındaki Simone Biles, 22 olan madalya sayısını 23’e çıkararak Belaruslu sporcu Vitaly Scherbo’nun rekorunu egale etti.

2016 Rio Olimpiyatları’nda 4 altın, 1 bronz madalya kazanan 22 yaşındaki Biles, 2017 ve 2019’da Laureus Yılın Kadın Sporcusu Ödülü’ne layık görülmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir