Diğer Sporlar - Dünya - Ekim 27, 2019

Dutee Chand, Hindistan’da yılın sporcusu seçildi

Geçtiğimiz yaz yaptığı bir açıklamayla eşcinsel olduğunu duyuran Hindistanlı atlet Dutee Chand, Hindistan’da 2019 yılının en iyi sporcusu seçildi. Ayrıca Chand, Vogue’nun Kasım sayısının kapağında yer aldı.

Temmuz ayında yaptığı bir açıklamayla eşcinsel olduğunu duyuran ve açık kimlikli Hindistanlı ilk eşcinsel sporcu olan Dutee Chand, Vogue Hindistan tarafından Hindistan’da 2019 yılının en iyi sporcusu seçildi.

Vogue Hindistan, Bolywood’da gerçekleşen ödül töreninde Hindistanlı atletten ”Chand, pistlerde rekorlar kırarak ilkleri yaşatmasının yanı sıra Hindistan’ın açık kimlikli ilk eşcinsel sporcusu” diye bahsetti.

Ayrıca Chand’ın, Vogue Hindistan dergisinin Kasım sayısının kapağında yer alacağı duyuruldu.

Vogue Hindistan Kasım sayısı kapağı

Temmuz ayında Napoli’de gerçekleşen Dünya Üniversite Oyunları’nda 100 metrede altın madalya alarak bunu başaran ilk Hindistanlı olan Chand, 2018 Asya Oyunları’nda 100 metrede rekor kırmıştı.

Hapisle tehdit edildi, ailesi terk etti

Geçtiğimiz yaz yaptığı bir açıklamayla eşcinsel olduğunu ve bir ilişki yaşadığını açıklayan Chand, ailesinin tepkisiyle karşılaşmış ve kız kardeşi tarafından hapisle tehdit edilmişti.

Daha sonra Chand’ın ailesi, kızlarının kendilerini utandırdıklarını gerekçe göstererek Hindistan’daki köylerini terk etmişti. (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir