Dünya - Voleybol - 2 hafta ago

Serena Williams’tan Avustralya’daki yangınlar için büyük fedakarlık

Avustralya’daki yangın felaketine bir yardım eli de tenisin yaşayan efsanesinden geldi. Serena Williams, kazandığı turnuvanın ödülünü, Avustralya’daki yangınlarla mücadele eden kuruluşlara vereceğini açıkladı.

Teenis tarihinin en başarılı isimlerinden Serena Williams, yangınlarla mücadele eden Avustralya‘ya örnek bir yardımda bulundu.

NtvSpor’da yer alan habere göre, ASB Classic’i kazanarak 3 yıllık kupa hasretine son veren Williams, turnuvanın ödül parası olan 47 bin Dolar’ı, yardım kuruluşlarına verecek.

20 yıldan uzun bir süredir Avustralya’da oynuyorum ve yaşananları izlemek benim için gerçekten çok zor. Bir milyarı aşkın insan ve hayvan yerlerinden oldu. Bu yüzden ben de turnuvadan kazandığım parayı yardım kuruluşlarına bağışlama kararı aldım.

TIKLAYIN- Kadın tenisçilerden Avustralya’daki yangın söndürme çalışmalarına destek: “Antrenörüme her bağırdığımda 200 dolar bağışlayacağım”

38 yaşındaki raket ayrıca, Federer ve Nadal gibi isimlerin de katılacağı bir yardım organizasyonunda mücadele edecek.

Yaşanan felaket sonrası Simona Halep, Ash Barty, Alize Cornet, Petra Kvitova, Maria Sharapova ve NovakDjokovic de yangın söndürme çalışmalarına maddi destek vereceklerini açıklamıştı.

Eylül ayında başlayan yangınlarda, bir milyardan fazla hayvan ve 27 kişi hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir