Diğer Sporlar, Dünya

Kadın tenisçilerden Avustralya’daki yangın söndürme çalışmalarına destek: “Antrenörüme her bağırdığımda 200 dolar bağışlayacağım”

Alan Savunması

Avustralya’daki orman yangınları büyüyerek sürerken, yangın söndürme çalışmalarına dünyanın çeşitli yerlerinden destekler sürüyor. Son olarak ünlü tenisçiler Simona Halep, Alize Cornet, Petra Kvitova, Maria Sharapova ve Ash Barty gibi isimler, çalışmaların sürmesi için çeşitli şekillerde bağışta bulunacaklarını açıkladı.

Avustralya‘da Eylül ayında başlayan orman yangınları, geride bıraktığımız haftada şiddetini giderek artırdı. Alevlerin yüksekliğinin kimi zaman 70 metreyi aştığı yangınlar sonucu en az 25 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kasaba boşaltıldı ve Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) Avustralya’nın paylaştığı verilere göre 1,25 milyar hayvan yaşamını yitirdi.

Yanan bölgelerin toplam 6 milyon hektarı aştığı tahmin edilirken tüm dünyada, ülkenin güneydoğusunu etkisi altına alan alevlerin söndürülmesi için çeşitli yardım kampanyaları başlatıldı.

Çeşitli hükümetler, vakıflar ve sanat camiasından isimler; yangın söndürme çalışmalarının devam edebilmesi için maddi yardımlarda bulunurken ünlü sporcular da bu çalışmaların sürmesi için katkılarını esirgemiyor.

“Antrenörüme her bağırışımda 200 dolar bağışlayacağım”

Son olarak Simona Halep, Alize Cornet, Petra Kvitova, Ash Barty ve Maria Sharapova, yardımların sürmesi için çeşitli şekillerde bağışlar yapacaklarını açıkladı.

Rumen tenisçi Simona Halep, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Antrenörüne her bağırışında yangın çalışmalarının sürmesi için 200 dolar bağışlayacağını söyledi. Maç içerisinde sık sık antrenörüne seslenen Halep, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Gençler, Avustralya’yı çok sevdiğimi ve çok fazla sayıda ace atamadığımı biliyorsunuz. Yardım etmek istiyorum ve sözüm şu: Avustralya’da oynadığım tüm maçlarda antrenörüm Darren Chill’e her bağırışımda 200 dolar bağışlayacağım. Bu şekilde çok daha fazla para toplayacağım“.

“Her başarılı atışımda 150 dolar bağışlayacağım”

Fransız tenisçi Alize Cornet ise Simona Halep’in tweetini alıntılayarak, Avustralya’da aldığı her sayı için 50 dolar bağışlayacağını söyledi: “Avustralya’daki bu orman yangınları kalbimi parçalıyor. Simona’nın da dediği gibi, servis atışlarıma güvenirsem çok fazla para toplayamayacağım. Bu sebeple Avustralya’da sayı aldığım her doğrudan atış için 50 dolar bağışlayacağım“.

Çekyalı tenisçi Petra Kvitova‘da başarılı atış başına bağış yapanlar arasında. 2011’de Sharapova’yı mağlup ederek Grand Slam kazanan 29 yaşındaki tenisçi attığı, durumu Twitter’dan duyurdu: “Avustralya’da kalbim var. Yıkıcı yangınlardan etkilenenlere gerçekten yardım etmek istiyorum. Avustralya’da oynadığım tüm turnuvalarda attığım ace başına 150 dolar bağışlayacağım”.

Rus tenisçi Maria Sharapova‘da yangın söndürme çalışmalarına 25 bin dolar ile destek vereceğini duyururken Avustralyalı tenisçi Ashleigh Barty ise çalışmalara Brisbane International turnuvasından kazanacağı tüm parayı Kızıl Haç’a bağışlayarak destek olacağını duyurmuştu.

İlginizi Çekebilir

...
“Doktorum bana bir daha asla yürüyemeyeceğimi söyledi, annem ise yürüyeceğimi. Ben anneme inandım.”
...
Ruqsana Begum: “Benim hikayem bokstan daha büyük”
...
Tarihe geçen kadın e-spor oyuncusu Helin Erol’a cinsiyetçi saldırı
...
Türkiye’nin ilk kadın parkur sporcusu olan Hazal Nehir’e büyük ödül

Popüler Haberler

...
Dilara Gedikoğlu: Cinsiyet ayrımı sadece sporda değil toplumdaki çoğu noktada karşımıza çıkıyor

375 kere okundu.

...
Bahar Özgüvenç, “Futbol erkek oyunu mudur?” diye soran sunucuya yanıt verdi, stüdyo buz kesti

325 kere okundu.

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

325 kere okundu.