Diğer Sporlar - Dünya - Ocak 11, 2020

Otel, LGBTİ+’ları hedef gösteren Court’tan aldığı hizmet bedelini bir LGBTİ+ vakfına bağışladı

Avustralya’da bir otel, geçtiğimiz hafta “Transseksüelleri şeytan yönetiyor” diyerek transseksüelleri hedef gösteren tenis efsanesi Margaret Court’tan aldıkları hizmet bedelini bir LGBTİ+ vakfına bağışladığını açıkladı.

Dünyanın gelmiş geçmiş en başarılı kadın tenisçilerinden Avustralyalı Margaret Court, geçtiğimiz hafta transfobik bir açıklama yaparak transseksüellerin şeytan tarafından yönetildiğini söylemişti.

7 yaşındaki çocukların bile cinsiyet değiştirmeye başladığını iddia eden Court, “İncil’in ilk satırlarını okuyun. Eril ve dişil terimleri geçer, size o kadar söylüyorum. Çocukların kafalarına bu yaşta o kadar çok şey yerleştiriliyor ki, ‘Ben neyim?’ diye sormaya başlıyorlar. Bu Tanrı’nın değil, şeytanın işi. Transseksüelleri şeytan yönetiyor. Şeytan insanların beyinlerini ve ağızlarını kontrol etmek istiyor” ifadelerini kullanmıştı.

PinkNews’in haberine göre, Batı Avustralya’nın Bunbury şehrindeki Esplanade Hotel, fobik açıklamalarıyla gündemde olan eski tenis oyuncusu/şimdilerde dini lider Margaret Court’un geçtiğimiz günlerde otellerinde kaldığını açıkladı.

Her yıl kasabadaki Pride partisine de ev sahipliği yapan otel, Court’a kapılarını açtıkları için LGBTİ+ hakları için yerelde çalışmalar yapan vakıflar tarafından da eleştirilere maruz kalmıştı.

OutInPerth’e konuşan bir otel temsilcisi, Court’tan aldıkları 500 dolarlık hizmet bedelini, South-West Counselling isimli bir danışmanlık şirketi bünyesinde LGBTİ+ hakları için yerelde çalışmalar yürüten Cinsellik Ve Cinsiyet Kabulü isimli gençlik vakfına bağışladıklarını açıkladı.

Folau da yaşamıştı

Daha önce bu olayın bir benzerini Avustralyacı ragbici Israel Folau da yaşamıştı.

Avustralya’da bir vegan restoran, LGBTİ+’lara yönelik sık sık homofobik açıklamalarda bulunan Israel Folau’dan aldıkları ödemeyi, bir LGBTİ+ vakfına bağışlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir