Diğer Sporlar - Dünya - Mart 5, 2020

İngiliz kriketçi Heather Knight koronavirüs gönüllüsü oldu

İngiltere kadın kriket takımının kaptanı Heather Knight, koronavirüsle aktif mücadeleye destek olmak için Ulusal Sağlık Sistemi (HNS) gönüllüleri arasına katıldı.

İngiltere hükümeti, koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında salı günü bir çağrıda bulundu.

Yapılan çağrıda, eczanelerden ilaç teslim etmek, hastaları doktor randevularına veya hastanelere götürmek ve evde izole edilen insanları kontrol etmek için telefon görüşmeleri yapmak gibi görevlere yardımcı olacak 250 bin gönüllü arandığı belirtildi.

Yapılan bu çağrıya, talep edilen sayının neredeyse üç katı olan 700 bin kişi kayıt yaptırırken, Kriket Dünya Twenty20 Kupası’ndan henüz dönen İngiltere Kadın Milli Kriket Takımı oyuncusu Heather Knight da gönüllü olmak isteyen isimler arasında yer aldı.

Konuyla ilgili Guardian’a konuşan Knight, “Çok fazla boş zamanın var ve elimden geldiğince yardım etmek istiyorum” dedi.

Knight, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Kardeşim ve ortağı doktor, Ulusal Sağlık Sistemi‘nde çalışan birkaç arkadaşım var, bu yüzden ne kadar çok çalıştıklarını ve herkes için ne kadar zor olduğunu biliyorum. Tıbbi ilaçları alıp ihtiyaç sahiplerine teslim edeceğim ve bu sebeple araba kullanacağım. Aynı zamanda kendini izole ettiği için eve kapanan insanlarla da telefon görüşmeleri yapacağım. Birisi evde yalnızsa, arayabilir ve sohbet edebilirsiniz. Sisteme pek çok insan kaydoldu”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir