Diğer Sporlar - Dünya - 3 hafta ago

Buz hokeyinde gurur gecesi: “Aşk Aşktır”

Amerikan profesyonel buz hokeyi ligi NHL’de Pride kutlaması yapıldı. Buz hokeyi takımları, maçlarda kullandıkları kıyafet ve sopalarda gökkuşağı renklerine yer verirken maçlar öncesi çeşitli etkinlikler yapıldı. Etkinliklerden elde edilen gelir, LGBTİ+ hakları için çalışan vakıflara bağışlandı.

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Hokey Ligi NHL‘de her yıl bir kulüp, Philadelphia’daki Pride kutlamalarına denk gelen tarihlerde, spordaki homofobiyle mücadele etmek ve LGBTİ+‘lar için hokey sahalarını daha güvenli bir hale getirmek için bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor.

NHL’de bir gelenek haline gelen etkinlikler, bu yıl da aksatmadan yapıldı. Bu yıl Philadelphia Flyers Buz Hokeyi Kulübünün ev sahipliğinde yapılan kutlamalar, geçtiğimiz çarşamba günü Flyers’ın Washington Capitals ile karşılaştığı maçta yoğun katılım altında gerçekleşti.

Philadelphia Flyers’ın; LGBTİ+ sporcular başta olmak üzere cinsel yönelim ve/veya cinsiyet kimliği gözetmeksizin tüm sporcular için eşitlikli, güvenlikli ve saygılı bir ortam oluşturmak üzere çalışan ‘You Can Play‘ (Oynayabilirsin) organizasyonuyla işbirliği giderek gerçekleştirdiği organizsyon çerçevesinde bir dizi farkındalık çalışması yapıldı.

TIKLAYIN- Sheffield Steelers’tan LGBTİ+’lara destek

Etkinliklere giriş için gökkuşağı renklerinin yer aldığı sınırlı sayıda formalar, maç sonu pride partisi ve çeşitli ürünlerin yer aldığı bir bilet paketi satışa çıkarılırken buradan elde edilen paraların LGBTİ+ hakları için çalışan yerel dernek/vakıflara bağışlanacağı açıklandı.

“Hokey Herkes İçindir” ve “Aşk Aşktır” sloganlarının kullanıldığı kutlamalarda, sporcular hokey giysileri ve sopalarında gökkuşağı renklerine yer verirken tribünlere de gökkuşağı renklerinden oluşan balonlar dağıtıldı. Kutlamalarda, NHL’in gey maskotu Gritty de yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir