Dünya - Futbol - Eylül 13, 2019

Barcelona’dan Sahar Khodayari çağrısı: ”Futbol herkesin oyunu”

İspanya’nın zirve futbol ligi La Liga’nın son şampiyonu Barcelona, İran’da futbol maçına gittiği için yargılanan ve kararı protesto etmek için mahkeme önünde kendisini yakarak hayatına son veren kadın taraftar Sahar Khodayari için bir mesaj yayımladı.

Kadınların stadyuma girmesinin yasak olduğu İran’da erkek kılığında bir futbol maçına girdiği için yargılanan, “Mavi Kız” lakaplı 29 yaşındaki Sahar Khodoyari, kendini yaktıktan bir hafta sonra hastanede hayatını kaybetti.

TIKLAYIN- Sahar Khodayari’nin intiharı sonrası FIFA ve İran hükümetine tepkiler büyüyor: ”Utanmalısınız, bu felaketi önleyebilirdiniz”

Olay üzerine Avrupa’dan çeşitli spor kulüpleri ve kadın futbolcular Khodayari için üzüntülerini dile getirmelerinin yanı sıra FIFA’ya ve İran hükümetine çağrılar yapmaya devam ediyor. Son olarak, Lionel Messi’nin de formasını giydiği Barcelona da konuyla ilgili bir mesaj yayımladı.

TIKLAYIN- Dünya futbolundan İranlı kadın taraftar Sahar Khodayari çağrısı: ”Yüreğimiz kanıyor”

Kulübün resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”FC Barcelona, Sahar Khodayari’nin ölümünü duyduğu için çok üzgün. Futbol, erkek veya kadın farketmeksizin herkesin oyunudur. Herkes stadyumlarda bu güzel oyunun tadını çıkarmalı.” (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir