Diğer Sporlar - Dünya - Eylül 8, 2019

Kastamonulu kadınlar Şampiyonlar Ligi’nin kapısından döndü

Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı, Delo EHF Şampiyonlar Ligi gruplarına kalabilmek için oynadığı final maçında Çekya Temsilcisi Banik Most’a mağlup olarak turnuvaya veda etti.

Kastamonu Belediyesi GSK Kadın Hentbol Takımı, Delo EHF Şampiyonlar Ligi gruplarına kalabilmek için oynanan final maçında Çekya temsilcisi DKH Banik Most ile karşılaştı.

Oyuna iyi başlayan Kastamonu GSK, devamını getiremeyince ilk devreyi 25-13 mağlup kapattı. Temsilcimiz ikinci yarıya iyi başlasa da ev sahibi ekip farkın kapanmasına izin vermedi. Kastamonu ikinci yarıdaki iyi mücadelesine rağmen ev sahibi ekibin güçlü savunmasını aşamayınca rakibine 35-33 mağlup oldu. Temsilcimiz, bu sonucun ardından Şampiyonlar Ligi biletini almayarak turnuvaya veda etti.

Yoluna EHF Kupası’nda devam edecek olan Kastamonu GSK teknik direktörü Okan Halay, maç sonunda yaptığı açıklamada ”Gerçekten çok kötü bir ilk yarıdan sonra toparlanmak, direnç göstermek önemliydi. Çok güzel atmosferde son topa kadar mücadele ettik fakat olmadı” ifadelerini kullandı. (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir