Dünya, Futbol

Ali Krieger & Ashlyn Harris çifti: “Çocuk yapmamız çok zor, taşıyıcı anneliği tartışıyoruz”

Alan Savunması

ABD Kadın Milli Futbol Takımı’nın yıldız futbolcuları Ali Krieger ile Ashlyn Harris, Allure dergisini Ağustos sayısına kapak oldu. Çift; ilişkileri, çocuk sahibi olmayı düşünüp düşünmedikleri, eşit ücret mücadeleleri ve kariyerleri hakkında açıklamalarda bulundu.

ABD Kadın Milli Futbol Takımı‘nın yıldız futbolcuları Ali Krieger ile Ashlyn Harris, ABD ile ulaştıkları 2019 Kadınlar Dünya Kupası şampiyonluğundan aylar sonra görkemli bir törenle evlendi.

Çiftin ilişkisi ve evliliği tüm dünyada ilgi ve beğeniyle karşılanırken futbol dünyasında da yankı buldu.

10 yıllık ilişkilerinin ardından bugün itibarıyla 7 aydır evli olan çift, ABD’de kadınlar üzerine yayım yapan Allure dergisinin Ağustos sayısına kapak oldu.

TIKLAYIN- ABD’li kadın futbolcular Ashlyn Harris ile Ali Krieger evlendi: “Zamanı geldi bebeğim”

Düğün videoları 1 milyondan fazla kez görüntülenen çift, dergiye; ilişkileri, çocuk sahibi olmayı düşünüp düşünmedikleri ve kariyerleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Milli takımın yanı sıra kulüp düzeyinde de aynı takımda, Orlando Pride forma giyen ikili, profesyonel iş yaşamları sebebiyle birbirlerine zaman ayırmanın zor olduğunu söyledi.

Ashlyn Harris: Ayrı yataklarda uyuyoruz

Allure dergisi ağustos sayısı

Ashlyn Harris, “Takım önce gelir. Aslında, aynı odada uzun süre kalmıyoruz ve eğer aynı odadaysak da ayrı yataklarda uyuyoruz çünkü uyku, iyileşmemizin temel bir parçası. Bence en zor kısmı. Birlikte pek eğlenmiyoruz. Her an görüşsek de zamanımızı iyi değerlendirmeliyiz.” dedi.

35 yaşındaki Krieger de 34 yaşındaki eşi Harris ile fazla zaman geçiremediklerini ancak geçirdikleri zamanın çok büyük bir kısmının kendileri için anlamlı anlardan oluştuğunu söyledi:

“Bazen, yatağa girdiğimizde birbirimizi ‘bugünün en sevdiğin kısmı neydi? veya ‘yarın ne yapmak istiyorsun?’ diye soruyoruz. Bu mutluluğumuz ve hayatlarımızı kontrol etmek için iyi bir yol.”

Ashlyn Harris: “Çocuk yapmamız çok zor, taşıyıcı anneliği tartışıyoruz”

Ali Krieger (solda) ve Ashlyn Harris
Fotoğraf: Allure

Krieger ve Harris çifti, bir aile kurma ihtimalleri fikrini değerlendirdiklerini söylese de hem çocukları hem de kariyerlerini bir arada yürütmenin zor olduğunu belirtiyor.

“Çocuk sahibi olmaktan çok bahsediyoruz. Talihsiz kısım, birinin kariyerinde vazgeçmek zorunda kalacağı.” diyen Harris, şöyle devam etti:

“Bu hiç adil değil çünkü ikimiz de işimizi seviyoruz ve tüm hayatımız boyunca bu anları bekledik. Bunun için sadece bir yıl izin almamız gerekecek ama bu mümkün değil. Hafta sonu izin bile alamıyorum. Taşıyıcı anneler hakkında konuştuk, evlat edinme hakkında konuştuk ve bu gerçekten zor çünkü çocuğu, gittiğimiz her yere götürmek zorunda kalacağız. Fakat baktığınız zaman son üç ayda sadece yedi gündür boyunca evde kalabildik.”

Ashlyn Harris: “90 dakika sonunda bir de eşit ücret için savaşmak zorunda kalıyoruz”

Ashlyn Harris | Fotoğraf: Allure

Harris & Krieger çifti, Amerika’da yıllardan beri süregelen bir savaşın da önemli isimlerinden. Ülkede yıllardır erkek futbolcularla eşit oranda ücret almak için mücadele eden kadın futbolculardan olan çift, bunun hakkında da konuştu.

Bu mücadelelerinhi sürdüreceklerini söyleyen Ali Krieger, “Sahaya çıkıp işimizi yapıyoruz ve bunu çok iyi yapıyoruz ama 90 dakika sonra eşit ücret için savaşmak zorunda kalıyoruz. Sahada savaşıyoruz ve çok başarılıyız, bu da amacımıza ulaşmamıza daha da fazla yardımcı oluyor.” dedi.

Ashlyn Harris: “Doğru şeyler için savaştım”

Sporun ötesindeki hayatlarına gelince, Harris, bunun kendisi için futbolu bırakmaktan çok daha daha fazlası olduğunu söyledi.

Futbolu bırakmayı düşünüp düşünmediği, bıraktıktan sonra ne yapacağı hakkında konuşan Harris, şunları söyledi:

“Bir sonraki aşamaya geçmek için beni besleyecek bir şeye ihtiyacım olacak. Sanırım kendimi gerçekten spora ve bu ülkeye verdim. Kariyerim boyunca hayranlar edindim. Doğru şeyler için savaştım. Her zaman kendime sadık kaldım.

“Ve bitirdiğimde, tekrar nefes almak için kapıyı kapatmak zorunda kalacağım. Yeniden başlamam ve bu gücü, enerjiyi ve deneyimi başka bir şeye aktarmam gerekecek.”

Fotoğraflar: Allure

İlginizi Çekebilir

...
VEDA
...
HDP Milletvekili Oya Ersoy, kadın sporcular hakkında konuştu: “Kadınlar, çocuklar, LGBTİ+’lar için laiklik yaşamsaldır”
...
Norveçli takıma “şort cezası” veren hentbol federasyonu başkanlarına kadın birliklerinden istifa çağrısı
...
VakıfBank, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda 13 isimle temsil edildi

SOSYAL AĞ

Popüler Haberler

...
Fatih Terim’den trans kadın Selin Ciğerci ile evli olan Tuzlasporlu futbolcu Gökhan Çıra’ya transfobik gönderme

2235 kere okundu.

...
Rabia Karaca: “Başörtülü olduğum için tepki alıyorum”

2190 kere okundu.

...
Kadın kick boksçular, Dünya Şampiyonası’na damga vurdu

2145 kere okundu.