Dünya, Futbol

ABD’li kadın futbolcular Ashlyn Harris ile Ali Krieger evlendi: “Zamanı geldi bebeğim”

Alan Savunması

ABD Kadın Milli Futbol Takımı oyuncuları Ashlyn Harris ile Ali Krieger, dün gece gerçekleşen bir törenle evlendi.

34 yaşındaki Harris ve 35 yaşındaki Krieger‘in, Florida’daki Vizcaya Müze ve Bahçeleri’nde gerçekleşen düğününde, çiftin aile dostları ile takım arkadaşları da hazır bulundu.

Çift, düğün kıyafetlerini eşitlik ve LGBTİ+ haklarına verdiği destekle bilinen Great Heighs’ten seçerken Ashlyn Harris, tören alanında bir konuşma gerçekleştirdi.

Harris, evliliklerinin yaratacağı etki için heyecanlı olduklarını belirtirken “Bu, tüm arkadaşlarımız ve ailemizin ilk kez bir araya gelip bizi başka bir seviyede kutlayacağı bir an olacak. Bu, bizim ilişkimiz için de bir ilk. Bence ailemiz ve arkadaşlarımızdan aldığımız desteğin büyük bir kısmı futbol aracılığıyla gerçekleşti. Bence aşk, kabul edilme ve kapsayıcılık; şu anda yaşadığımız dünyada çok önemli” diye konuştu.

“Bu yüzden bu tür bir platformda eşcinsel bir çift olarak görülebileceğimizden dolayı çok heyecanlıyım” diyen Harris, bu evliliğin, dünyada ve futbolda kabul edilebilirliği artıracağından dolayı ayrıca önemli olacağını söyledi.

Tören sonrası Instagram hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Harris, “Zamanı geldi bebeğim. On yıldır bu anı bekliyordum” ifadelerini kullandı.

“Birbirimize hayallerimiz ve umutlarımızdan bahsederdik”

Mart 2019’da yakın çevrelerine ilişkilerini duyurduktan 9 ay sonra dünya evine giren çift, People‘a yaptıkları açıklamada, ABD Kadın Milli Futbol Takımı‘nda tanıştıklarını ve daha sonra aynı takımda da forma giymeye başladıklarında aralarındaki çekimin arttığını söyledi.

Zamanla birbirlerine çok yakınlaştıklarını, takım seyahatlerinde hep yan yana olduklarını söyleyen çift, “Uçak ve otobüsle seyahat ederken hep birlikte otururduk. Birbirimize hayallerimiz, umutlarımız ve büyüdüğümüz zaman ne yapmak istediğimizi anlatırdık” dedi.

“İnsanların göstereceklerini tepkiden korktuk”

Harris, profesyonelliklerini korumak ve yakın çevreleri ile taraftarlarından gelecek tepkilerden çekindiklerinden dolayı ilişkilerini gizlediklerini söyledi:

“İnsanların nasıl tepkiler vereceğini bilemezsiniz. Hayranlarınızı ve size duydukları saygıyı kaybedebilirsiniz. Bundan her zaman korkarsınız. “Ancak sevgiyle karşılanmayacağımız ve kabul edilmeyeceğimize dair düşüncelerimiz bir anda yok oldu. Zamanla insanlar bizi kabul etti ve biz bunun için minnettarız.”

ABD’nin şampiyon olduğu FIFA Kadınlar Dünya Kupası 2019’da başarılı bir performans sergileyen ikili, balayını Maldivler’de gerçekleştirmek istediklerini kaydetti.

Spor ve sanat camiasından isimlerin yer aldığı törende Megan Rapinoe da bulundu. (ÖA)

İlginizi Çekebilir

...
VEDA
...
HDP Milletvekili Oya Ersoy, kadın sporcular hakkında konuştu: “Kadınlar, çocuklar, LGBTİ+’lar için laiklik yaşamsaldır”
...
Norveçli takıma “şort cezası” veren hentbol federasyonu başkanlarına kadın birliklerinden istifa çağrısı
...
VakıfBank, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda 13 isimle temsil edildi

SOSYAL AĞ

Popüler Haberler

...
Fatih Terim’den trans kadın Selin Ciğerci ile evli olan Tuzlasporlu futbolcu Gökhan Çıra’ya transfobik gönderme

2075 kere okundu.

...
Rabia Karaca: “Başörtülü olduğum için tepki alıyorum”

1990 kere okundu.

...
Liz Cambage: “2.03 cm boyunda, heteroseksüel bir sporcuyum ve seks yapmayı seviyorum”

1975 kere okundu.