Basketbol, Dünya

Liz Cambage: “2.03 cm boyunda, heteroseksüel bir sporcuyum ve seks yapmayı seviyorum”

Alan Savunması

WNBA takımlarından Las Vegas Aces forması giyen yıldız basketbolcu Liz Cambage, Playboy dergisine poz verdi. Cambage, burada cinselliği hakkında oldukça önemli açıklamalarda bulundu.

Amerikan Kadınlar Basketbol Ligi’nin (WNBA) yıldız oyuncularından Liz Cambage, Playboy dergisine poz verdi.

Las Vegas Aces forması giyen 29 yaşındaki basketbolcu, burada cinselliği hakkında daha önce söylemediği şeyler söyleyip, samimi açıklamalarda bulundu.

Gençken kendini, beğenmediğini ve kendinden kaçtığını söyleyen Cambage, şöyle devam etti:

Gençken kendimden nefret ederek, olmadığım bir kişi olmaya çalışarak yıllarımı harcadım. Deneyimlerimin, kendilerini kabul etmekte sorun yaşayan insanlara yardımcı olabileceğini umuyorum çünkü bunu size gerçekten samimi olarak söylüyorum, olduğunuz gibi güzelsiniz.”

Playboy‘da poz vermenin cinselliği hakkında konuşmasına yardımcı olduğunu kabul eden Cambage, bunun basketbol ve basketbolcular için bir tabu olduğunu söyledi.

Liz Cambage: “Toplum, bir kadın olarak seksi olmamıza izin vermiyor”

Cambage, özellikle kadın sporcular cinsellikleri hakkında konuşmasının toplumda kabul gören bir şey olmadığını söyledi.

“Bu dergi için poz vermek cinselliğimi kutlamamı sağlıyor. Evet, 2.03 cm boyunda, heteroseksüel bir sporcuyum ve seks yapmayı seviyorum. Ben de bir insanım ve herkes gibi ben de bunu yapıyorum. Bir kadın sporcu olarak, seksi olmama izin verilmediğini hissediyorum, toplum öyle bir kadın olmama izin vermiyor. Toplumun benden tek istediği oturmak, susmak, antrenmanlara gitmek ve sporumu yapmak.

Süper kız gibi ve kadınsı olmak istiyorum ama sanırım bir atlet olarak bunu asla sergileyemeyeceğim. Diğer taraflarını resmetmemiz için gerçekten bir platformumuz yok. Hayatım boyunca sporuma odaklanmam söylendi. Ama günün sonunda ben bir insanım ve sporumdan daha önemli şeyler için savaşıyorum.”

“Kadın bir sporcu olduğum için cinsel kimliğim üzerinde çok baskı var”

Kadın sporcular olarak cinsellikleri üzerinde büyük bir baskı kurulduğunu söyleyen Cambage, tam da bu nedenle yöneliminden şüpheye düştüğünü söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Spor dünyasında bir kadın olduğum için cinsel kimliğim üzerinde de çok baskı var. Öyle ki bu baskı sebebiyle bir ara yoğun şekilde ‘Biseksüel miyim?’, ‘Kadınlardan hoşlanmadığım için bende bir gariplik var mı?’ diye düşünüyordum. Herkes gey olmamı bekliyor. Hayır, erkeklerden hoşlanıyorum. 18 yaşımdayken kafamın bir kısmını tıraş ettiğimi hatırlıyorum. Annem eşcinsel olduğumu ve onlar açılacağımı düşünmüştü fakat ben sadece öyle bir saç tıraşı yapmak istemiştim”

Haber Fotoğrafı: Liz Cambage- Instagram

İlginizi Çekebilir

...
Kadınlar EuroBasket 2021 Elemeleri’nde Türkiye ev sahibi olacak!
...
SON DAKİKA Kaybolan Cappie Pondexter, Los Angeles’ta bulundu
...
En son gözaltına alınmıştı: Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta da forma giyen WNBA yıldızı Cappie Pondexter kayboldu!
...
Somali’de kadınlar, silahlı çetelerden saklanarak gizlice basketbol oynuyor

Popüler Haberler

...
Başörtüsüyle spor yapan hâfıza linç girişimi: “İzlerken utandım, sen kadınsın, edebini bileceksin!”

620 kere okundu.

...
İngiltere’de gündem: Kadın spor yorumcuları

595 kere okundu.

...
12 yaş altı kız futbol Takımı erkekler liginin şampiyonu oldu

550 kere okundu.