Diğer Sporlar - Ekim 3, 2019

Şaziye Erdoğan: ”Hak ettiğim muameleyi görmüyorum”

Tayland’daki Dünya Halter Şampiyonası’nda, kadınlar 45 kiloda 2 altın ve 1 gümüş madalya kazanan milli halterci Şaziye Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Elde ettiği başarılara karşın hak ettiği maddi karşılığı alamadığını söyleyen Erdoğan, hak ettiği muamelenin bu olmadığını söyledi.

Anadolu Ajansına konuşan milli halteri Şaziye Erdoğan, başta kendisi olmak üzere kadın sporcuların yeterli desteği görmediğini söyledi. Futbola verilen desteğin kendilerine verildiği takdirde çok daha iyi noktalara geleceklerini söyleyen Erdoğan, “Futboldan dolayı biz çok arka planda kalıyoruz. Bence futbola verilen desteğin yarısı bize verilse çok farklı yerlere geleceğimize inanıyorum. Halter olsun, güreş olsun veya başka bir branş. Futbola çok fazla önem veriliyor. Bence bu artık sinir bozucu olmaya başladı” diye konuştu.

Başarılarının sadece tebrikle geçiştirildiğini belirten Erdoğan, ”Ben gidiyorum Dünya Şampiyonu oluyorum, bayrağımızı dalgalandırıyorum. Evet birkaç insan tebrik ediyor ama onun dışında hiçbir destek yok. Sadece tebrikle olmuyor. Ben hak ettiğim muameleyi gördüğümü düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.


”Başarılarımın maddi olarak karşılığını alamıyorum”

Erdoğan, elde ettiği başarılara karşı aldığı maddi karşılık hakkında da konuştu. Avrupa şampiyonu olmasına karşın yönetmelikte yazan maddi ödülü alamadığını söyleyen Erdoğan, ”Bu yıl Avrupa şampiyonu oldum. Ancak sırf bir ülkeden 2 sporcu olduğu için ben yönetmelikte yazan ödülümü tam olarak alamadım. Bu bence büyük bir eksiklik. Hak ettiğimiz bir durum değil” dedi.


”Bayrağımızı dalganlandırmak için yarışıyoruz ancak para da kazanmamız gerekiyor”

Erdoğan, her şeyi para için yapmadıklarını ancak hayatlarını kurabilmeleri için para kazanmaları gerektiğini söyledi. Kendisi gibi birçok sporcunun da aynı durumda olduğunu söyleyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Bu durumun değişmesini istiyoruz. Tabii biz bu işi sadece para için yapmıyoruz. Milletimiz için bayrağımız için her şey için yapıyoruz. Ancak her şeyin bir karşılığının olması gerekiyor. Ben bu sporu severek yapıyorum. Türk bayrağını taşıyoruz, göndere çektiriyoruz, İstiklal Marşı’mızı okutuyoruz. Biz her şeyi yapıyoruz ama hiçbir şekilde karşılık aldığımızı düşünemiyorum. Benim de bir şeyler kazanmam gerekiyor. Hayatımı kurmam gerekiyor. Para olmayınca insan adım atamıyor artık.”

2020 Tokyo Olimpiyatlarına hazırlanan Erdoğan, çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir