Diğer Sporlar - Dünya - Eylül 30, 2019

Kadın ve çocuklar Amedspor maçını ücretsiz izledi: ”Kadınlar, futbolu güzelleştiriyor”

Kadın ve çocuklar, Amedspor’un Şanlıurfaspor ile oynadığı maçı ücretsiz izledi. Kulüp, yaptığı açıklamada bu maç özelinde kadın ve çocuklardan ücret alınmayacağını açıklamıştı.

TFF 2. Lig 5. hafta maçında Amedspor ile Şanlıurfaspor karşı karşıya geldi. Geçtiğimiz hafta içi yaptığı toplantıda Diyarbakır Stadyumunda oynanacak maç için kadın ve çocuklardan herhangi bir ücret talep edilmemesini kararlaştıran Amedspor yönetiminin bu hareketi tribünlere olumlu yansıdı.

”Kadınlar, futbolu güzelleştiriyor”

Amedspor yönetimi çok sesli bir tribün yaratmak amacıyla böyle bir uygulamaya giderken ”Mor Bilet” adı verilen uygulama kapsamında Şanlıurfaspor maçında tribünlerde çok sayıda kadın ve çocuk taraftar yer aldı.

Karşılaşmayı izleyenler arasında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun ve Diyarbakır Yenişehir Belediye Eşbaşkanı Belgin Diken de yer aldı.

Maç sonrası bir açıklama yapan Remziye Tosun, ”Her ne kadar karşılaşma beraber bitmiş olsa da kadınların futbolu ne kadar güzelleştirdiğine şahit oldum. Unutamayacağım bu atmosfer için Amedspor’un Direniş grubuna teşekkür ediyor, mor bilet uygulamasının devamlılığını diliyorum. Önümüzdeki maçlarda görüşmek umuduyla” ifadelerini kullandı.

Dolu tribünler oynanan karşılaşma 0-0 beraberlikle sonuçlandı. (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir