Dünya - Futbol - Ocak 10, 2020

Prosinecki: “Erkek egemen bir yerde bir kadın başkan olması çok önemli”

Kayserispor’un yeni teknik direktörü Robert Prosinecki, başkan Berna Gözbaşı ve takım hakkında açıklamalarda bulundu. İlk kez bir kadın başkanla çalışacağını belirten Prosinecki, Gözbaşı ile büyük işler başaracaklarını söyledi.

Ne ben ne de Türkiye sanırım şimdiye kadar kadın bir başkan görmedi” diyerek sözlerine başlayan Prosinecki, “Bu açıdan böyle bir deneyim benim için ilk olacak. Buraya teklif geldiğinde hissettiğim en önemli şey sürekli arkamda olması. Onunla konuşmalarımızda bana iyi işler yapabileceğimizi hissettirdi. İyi bir planlama yapabileceğimizi hissettirdi. Ben de o yüzden buraya geldim. Burada olmamın sebebi de çok çalışıp Kayserispor’u ligde tutmak” ifadelerini kullandı.

“Başkan Berna Gözbaşı ile beraber büyük işler başaracağız”

Daha öncede kulüpte görev alması sebebiyle kulübü ve şehir tanımasının kendisine bir avantaj sağlayacağını söyleyen Prosinecki, “Başkanla, bu yeni yapılanmayla beraber futbolu seven bu şehre puanlar getirip bu takımı ligde tutacağız” diye konuştu.

Başkan Berna Gözbaşı’nın çalışkan bir başkan olduğunu söyleyen 50 yaşındaki çalıştırıcı, “Erkek egemen bir yerde bir kadın başkan olması çok önemli. Ben de bunun desteğini her zaman vereceğim. Çünkü gördüğüm kadarıyla çok profesyonel çalışıyor. Azimli bir insan. O yüzden beraber büyük işler başaracağız” dedi.

(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir