Dünya, Futbol

Nihat Özdemir: Önce bu ligleri kesinleştirelim, sonra kadınlar ligini ele alacağız

Alan Savunması

Koronavirüs salgını sırasında kadın futbol liglerinin geleceği belirsizliğini korurken Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Özdemir, kadın futbolunu, erkek futbol liglerini hallettikten sonra ele alacaklarını açıkladı.

Koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası “yeni normal”e dönüş hareketi başlarken, futbol liglerinin geleceği de netlik kazanmaya başladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), çarşamba günü resmi internet sitesinden bir açıklama yaparak futbol liglerinin ne zaman başlayacağını duyurmuş ancak kadın bu açıklamada kadın futbol liglerine dair bir açıklama yapılmamıştı.

Açıklamada sadece Süper Lig, TFF 1. Lig ve diğer profesyonel ve amatör liglerin başlayacağı tarihler yere verilmişti.

TIKLAYIN- TFF, kadın futbol liglerini unuttu!

Koronavirüs salgınının başında beri kadın futbol liglerine dair hiçbir açıklama yapılmamış, sadece Süper Lig ve diğer seviyelerdeki erkek futbol liglerinin geleceği tartışılmıştı.

Dün, ilk kez federasyon tarafından kadın futbol liglerinin geleceğine dair bir açıklama yapıldı. Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programına konuk olan TFF Başkanı Nihat Özdemir, burada kadın futbol liglerinin geleceği hakkında konuştu.

Nihat Özdemir: “En kısa zamanda açıklayacağız”

Kadın futbolu hakkında konuşan Özdemir, “Biz de Türkiye’de bu işte geç kaldığımızı, aradaki mesafeyi kapatmamız gerektiğine inanıyoruz ve kadınlar ligine de önem veriyoruz” diye konuştu.

Çelik’in sorusu üzerine kadın futbol liglerinin başlagıç tarihi hakkında da konuşan Özdemir, önce erkek futbol liglerini halledeceklerini, onun ardından kadın futbolunu ele alacaklarını söyledi.

Özdemir, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“O tabii daha basit, daha kolay halledebileceğimiz bir sistem. Onu çabucak çözebileceğimize de inanıyoruz. Önce bu ligleri kesinleştirelim, kadınlar ligini de yönetim olarak ele alacağız. Onunla ilgili zaten futbol gelişim direktörümüz Tolunay Kafkas, bu işin sahibi. Onlarla görüşmeleri devam ediyor.

“Kadınlar ligiyle o ilgileniyor, onun için o karar için de kendileri şu anda çalışıyorlar. En kısa zamanda onları da belirleyip kamuoyuna açıklayacağız.” (ASK)

İlginizi Çekebilir

...
Serena Williams’dan okullara yardım
...
Ruqsana Begum: “Benim hikayem bokstan daha büyük”
...
“Türkiye’deki kız kardeşlerimizle dayanışma içindeyiz”
...
Naomi Osaka, bikinili fotoğraflarına yönelik eleştirilere cevap verdi

Popüler Haberler

...
Dilara Gedikoğlu: Cinsiyet ayrımı sadece sporda değil toplumdaki çoğu noktada karşımıza çıkıyor

365 kere okundu.

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

320 kere okundu.

...
Gay Games Hong Kong 2022 kayıtları ertelendi

315 kere okundu.