Dünya

Gay Games Hong Kong 2022 kayıtları ertelendi

Alan Savunması

Bu yılın başında yapılması planlanan 2022 Hong Kong Gay Games olimpiyat oyunları kayıtları, Hong Kong’da gerçekleşecek etkinliğin planlanan başlangıcından bir buçuk yıl önceye, 2021 baharına ertelendi. 

Bunun oyunlara ne gibi bir finansal etkisinin olacağı henüz ön görülemezken, ertelemeye ilişkin açıklama Gay Games Federasyonu’ndan geldi.

Bay Area Reporter’a göre, Salı günü Gay Games genel kurul üyelerinin Hong Kong 2022 organizatörleriyle yaptığı ortak açıklamada kayıtların ertelendiği resmi olarak duyuruldu.

Organizasyon, ayrıca bu yaz 2022 etkinliğine gitme konusundaki ilgi düzeyini ölçmek için potansiyel katılımcıları inceleyeceklerini de açıkladılar.

TIKLAYIN- 2022 Hong Kong Eşcinsel Oyunları tehlike altında

Ortak açıklamada, etkinliğin dizaynına yönelik bir anket çalışması yapılacağı da belirtildi. Hong Kong yönticileri, olası anket çalışması hakkında şunları söyledi:

“Gay Games Hong Kong, bir planlama yapabilmek için katılımcı sayısı hakkında tahminler almaya ve geldikleri ülkeleri / bölgeleri belirlemeye başlamak için bu yaz bir katılım anketi gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu anket spor, sanat ve kültür etkinliklerine olan talebi belirlememize ve gerekirse etkinlik, pazarlama, halkla ilişkiler ve sosyal yardım planlarımızda değişiklik yapmamıza yardımcı olacak.”

TIKLAYIN- Almanya ile EGLSF arasında EuroGames Eşcinsel Olimpiyatları tartışması

Bir LGBTİ+ spor ve kültürel etkinliğe olan Gay Games kayıtları, genelde etkinlikten yaklaşık iki yıl önce açılır. Hong Kong organizatörleri, bu yıl 2.025 katılımcının kayıt yaptıracağını ve 500.000 dolar gelir elde edileceğini öngörmüştü. 

Gay Games nedir?
Gay Games (Gey Oyunları), LGBTİ+ atletler, oyuncular, müzisyenler ve diğer LGBT bireylerince düzenlenen çok sporlu etkinliktir. San Francisco’da 1982 yılında başladığında “Gay Olympics” (“Gey Olimpiyatları”) olarak geçmekte olan oyunların fikir sahibi Tom Waddell olmuştur. Gay Games, cinsel yönelim gözetmeksizin herkesin katılımına açıktır. Oyunlarda herhangi bir sınıflandırma veya değerlendirme standardı yoktur. Bu organizasyon birçok glbt bireyi (özellikle eşcinselliğin yasadışı olduğu veya ancak gizli yaşanabildiği ülkelerden) bir araya getirmektedir. 4 yılda bir tekrarlanan oyunların amacı, dünya çapında eşcinsel bireylerin kendilerine saygı duymalarını ve kendilerine olan bu saygılarını geliştirebilmelerini, pekiştirebilmelerini sağlamak olmuştur. (Vikipedi)

İlginizi Çekebilir

...
Natasha Cloud, ırkçılıkla mücadele etmek için kariyerinin en iyi döneminde basketbolu bıraktı!
...
Pernille Harder ve Magdalena Eriksson: Gurur ve Güç
...
“Futbolcuların yönelimlerini açıklaması için hiçbir şey yapılmıyor”
...
Yağmur Mislina Kılıç: Güzelliğimle değil sporcu kimliğimle anılmak istiyorum

Popüler Haberler

...
Gey olimpik sporcu: Sporda LGBTİ+ temsili ile ilgili 4 yıldır bir gelişme yok

285 kere okundu.

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

285 kere okundu.

...
Gay Games Hong Kong 2022 kayıtları ertelendi

270 kere okundu.