Dünya, Futbol

“Türkiye’deki kız kardeşlerimizle dayanışma içindeyiz”

Alan Savunması

Dünyaca ünlü futbolcular Fridolina Rolfö ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ kampanyasına destek verdi. Rolfö, “Türkiye’deki kız kardeşlerimizin yanındayız” dedi.

Almanya Kadınlar Bundesliga’da sezonu şampiyon tamamlayan Wolfsburg Kadın Futbol Takımı’nın yıldız futbolcusu Fridolina Rolfö, Türkiyeli kadınların sosyal medyada erkek şiddetine karşı başlattığı ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ kampanyasına destek verdi

İsveç Kadın Milli Futbol Takımı’nın da en önemli isimlerinden biri olan 26 yaşındaki futbolcu, Instagram hesabından siyah-beyaz bir fotoğrafını paylaşarak şu ifadeleri kullandı.

“Yargı ve bölünmeyle dolu bir dünyada, birlikte durmayı, birbirimiz için konuşmayı, birbirimizi kaldırmayı ve sevgiyi yaymayı hatırlayalım.

“Türkiye’deki kız kardeşlerimiz, aileleri, sevdikleri ve toplumlarındaki yıkıcı kadın cinayeti oranlarından etkilenen toplumlarla dayanışma içindeyiz.”

İlginizi Çekebilir

...
Cinsiyetçi saldırılara maruz kalan yorumcu Karen Carney Twitter hesabını kapattı
...
“Sporu kadın ya da erkek olarak ayırmak doğu değil”
...
VakıfBank’tan 2020’de 47 maçta 45 galibiyet
...
Merve Tuncel, 800 metre serbest stilde olimpiyat A barajını geçti

Popüler Haberler

...
Sebastian Vettel, Türkiye iktidarını ve yargısını eleştirdi: “Türkiye, bu mesajı vermek için doğru bir yer ve bunun nedeni açık”

825 kere okundu.

...
Galatasaray’dan Barcelona’ya: Aysel Uçkan: “Barcelona’ya gelmek kolay olmadı, savaştım ve kazandım”

750 kere okundu.

...
İngiltere’de gündem: Kadın spor yorumcuları

745 kere okundu.