Dünya, Futbol

TFF, kadın futbol liglerini unuttu!

Alan Savunması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bir açıklama yaparak erkek futbol ligleri ile amatör liglerin başlayacağı tarihleri açıkladı. Federasyon, kadın futbol liglerinin ne zaman başlayacağına dair bir açıklama ise yapmadı.

Koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası “yeni normal”e dönülürken TFF, çarşamba günü resmi internet sitesinden bir açıklama yaparak futbol liglerinin ne zaman başlayacağını duyurdu.

Açıklamada Süper Lig, TFF 1. Lig ve diğer profesyonel ve amatör liglerin başlayacağı tarihler yer alırken bu ligler arasında kadın futbol ligleri yer almadı.

Buna göre Süper Lig ile diğer ligler aynı zamanda başlamayacak. TFF, yine ‘şimdilik’ vurgusu yaparak, Süper Lig’in daha önce ilan edildiği gibi yine 12 Haziran‘da başlayacağını duyurdu. Diğer ligler içinse farklı tarihler belirlendi.

Kadın futbol liglerinin ne zaman başlayacağı, belirsizliğini korurken TFF’nin internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada “Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün TFF Sağlık Kurulu ile toplantı yapmıştır. TFF Sağlık Kurulu’nun, Süper Lig ve diğer liglerle ilgili görüş ve tavsiyelerinin yanı sıra, Türkiye 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği’nin yazılı başvuruları dikkate alınarak, yeni bir değerlendirmede bulunulmuştur” denildi.

TFF Yönetim Kurulu koronavirüs salgını sebebiyle ara verilen liglerin şimdilik şu tarihlerde başlamasına karar verdi:

  • 1- Süper Lig müsabakaları daha önce de ilan edildiği gibi 12 Haziran 2020
  • 2- TFF 1. Lig müsabakaları 19 Haziran 2020
  • 3- TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig müsabakaları 18 Temmuz 2020
  • 4- Bölgesel Amatör Lig müsabakaları 18 Temmuz 2020

“Henüz netlik kazanmadı”

Kadın futbol liglerinin oynanıp oynanmayacağı konusunda henüz net bir açıklama gelmezken kadın futbol kulüpleri TFF’nin kararını bekliyor.

Kadınlar 3. Lig 8. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren Kılıçaslan Yıldızspor Bayan Futbol Takımı Teknik Sorumlusu İsmail Yıldız, geride kalan pazartesi günü İHA’ya konuştu.

TFF’den gelecek kararı beklediklerini belirten Kılıçaslan Yıldızspor Teknik Sorumlusu İsmail Yıldız, liglerin oynatıp oynatılmayacağının netlik kazanmadığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Futbol Federasyonundan Kadın Futbol Liglerinin oynatılıp oynatılmayacağı henüz bir netlik kazanmadı. Türkiye Futbol Federasyonu Kadın Futbol departmanı önümüzdeki hafta bilgilendirme yapacağını söyledi. Ayrıca Kadın Futbolu Kulüpler Birliği yaptığı telekonferansla değerlendirme toplantısında 15 kulüp başkanının görüşlerini almış ve yayınlanmıştır. Toplantıda maçların hangi sağlık şartlarında oynatılıp oynatılmaması gerektiği karara bağlanıp karar sonuçları yazılı metinle TFF’ye iletildi. Tüm takımlar Türkiye Futbol Federasyonundan gelecek açıklamayı beklemektedirler”. (ASK)

İlginizi Çekebilir

...
Cinsiyetçi saldırılara maruz kalan yorumcu Karen Carney Twitter hesabını kapattı
...
“Sporu kadın ya da erkek olarak ayırmak doğu değil”
...
VakıfBank’tan 2020’de 47 maçta 45 galibiyet
...
Merve Tuncel, 800 metre serbest stilde olimpiyat A barajını geçti

Popüler Haberler

...
Sebastian Vettel, Türkiye iktidarını ve yargısını eleştirdi: “Türkiye, bu mesajı vermek için doğru bir yer ve bunun nedeni açık”

825 kere okundu.

...
İngiltere’de gündem: Kadın spor yorumcuları

750 kere okundu.

...
Galatasaray’dan Barcelona’ya: Aysel Uçkan: “Barcelona’ya gelmek kolay olmadı, savaştım ve kazandım”

750 kere okundu.