Dünya - Futbol - Ekim 20, 2019

Kadın futbolcular maça ”Kadına şiddete hayır” tişörtleriyle çıktı

TFF Kadınlar 1. Ligi’nde 2019-2020 sezonunun ilk haftasında Ataşehir Belediyespor ile son şampiyon Beşiktaş karşı karşıya geldi. Ataşehir temsilcisi, maça “Kadına şiddete hayır” yazılı tişörtlerle çıktı.

TFF Kadın Futbol 1. Ligi’nde 2019-2020 sezonu bugün saat 12:00’de oynanan maçlarla başladı. İlk hafta karşılaşmalarından Ataşehir Belediyespor ile Beşiktaş arasından oynan maçta ise kadına yönelik şiddete farkındalık yaratıldı.

Ataşehir Belediyespor Kadın Futbol Takımı’nın, “Kadına Yönelik Şiddete Hayır” yazılı tişört ve pankartlarla sahaya çıktığı karşılaşmada iki takım oyuncuları, maç önünde kadına yönelik şiddete karşı toplumsal bir farkındalık yaratmak amacıyla önemli mesajlar verdi.

”Umarım bu şiddet artık son bulur”

Maç önünde, yapılan farkındalık çalışması hakkında konuşan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kadın Futbol Takımı Başkanı Abdullah Der “Bugün özellikle kadınlarımızın yeleklerini giyip kadına şiddete hayır demesinin bir anlamı var. Ülkemizde kadına yönelik şiddet ciddi bir şekilde artmış durumda. Biz de bugün buna dikkat çekmek istedik. Bundan sonraki süreçte kulüp olarak kadına şiddete hayır diyoruz. Umarım bu şiddet bura da son bulur” açıklamasında bulundu.

*Bu haberi yazarken İHA’nın konuyla ilgili haberinden yararlandık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir