Dünya, Futbol

HeForShe Türkiye’den Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Spor Kurumu Rehberi

Alan Savunması

HeForShe Türkiye, spor kurumlarında toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak için izlenmesi gerek yola dair bilgi ve bulguların yer aldığı Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Spor Kurumu Rehberi’nin lansmanını bugün gerçekleştirecek.

Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Birimi tarafından 2014’te, cinsiyet eşitliğinin yaygın hâle getirilmesi için başlatılan dayanışma hareketi HeForShe, Türkiye’deki çalışmalarını da hız kesmeden sürdürüyor.

Bu çalışmalar kapsamında HeForShe Türkiye, spor kurumlarında toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak için nasıl bir yol izlenmesi gibi sporda eşitlik çalışmalarında yol gösterici olmak üzere ortaya koyduğu “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Spor Kurumu Rehberi“nin lansmanını gerçekleştirecek.

Nesiller Boyu Eşitlik için Spor İlkeleri’ni adım adım uygulanabilir bir yol haritasına dönüştüren öncü bir girişim olan Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Spor Kurumu Rehberi‘nin lansmanı, bugün TSİ 15:00 ila 18:00 arasında Zoom üzerinden gerçekleştirilecek.

Tüpraş ’ın desteği ile HeForShe Türkiye – Fenerbahçe Spor Kulübü iş birliği çerçevesinde geliştirilen rehber, spor kurumlarına kadınların ve kız çocuklarının güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için ölçülebilir, somut eylemler ve göstergeler ile yol göstermeyi amaçlıyor.

Etkinlik hakkında bilgi ve kayıt

Etkinliğe buraya tıklayarak kayıt yaptırabilirsiniz. Kaydından ardından Zoom linki ve diğer bilgiler mail adresinize iletilecek.

Lansmanın programı ise şu şekilde:

İlginizi Çekebilir

...
VEDA
...
HDP Milletvekili Oya Ersoy, kadın sporcular hakkında konuştu: “Kadınlar, çocuklar, LGBTİ+’lar için laiklik yaşamsaldır”
...
Norveçli takıma “şort cezası” veren hentbol federasyonu başkanlarına kadın birliklerinden istifa çağrısı
...
VakıfBank, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda 13 isimle temsil edildi

SOSYAL AĞ

Popüler Haberler

...
Fatih Terim’den trans kadın Selin Ciğerci ile evli olan Tuzlasporlu futbolcu Gökhan Çıra’ya transfobik gönderme

1755 kere okundu.

...
12 yaş altı kız futbol Takımı erkekler liginin şampiyonu oldu

1595 kere okundu.

...
Başörtülü sporsevere linç girişimi: “Tesettür böyle zulüm görmedi”

1590 kere okundu.