Dünya, Voleybol

Genç voleybolcu, maruz kaldığı siber zorbalık hakkında konuştu: “Çok üzüldüm, güzelliğimle değil sporcu kimliğimle konuşulmak isterdim”

Alan Savunması

Geçtiğimiz sezonu Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı’nda tamamlayan ve şu sıralar kulüpsüz olan Yağmur Mislina Kılıç, mart ayında maruz kaldığı siber zorbalık hakkında konuştu.

Mart ayında “Bunun adı evrim” isimli bir Instagram hesabı, genç oyuncunun 2013’te Galatasaray‘da forma giyerken çekilmiş bir fotoğrafı ile geçtiğimiz sezon Beşiktaş forması giyerken çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. İlgili hesap, bu paylaşımda 23 yaşındaki oyuncunun yaptığı estetiklere değinerek “Adeta bir estetik harikası, doktorunu tebrik etmek gerekir” yorumunu yaptı.

Kullanıcılar, gönderiye “Bravo doktorum ellerine sağlık”, “Estetik çok doğru uygulanmış. Dudağı abartmasa doğal güzel sanarlardı”, “Gözaltı torbaları, göz kaldırma, burun, dudak, çene kaporta komple yenilenmiş” gibi yorumlar yaparken pek çok haber sitesi de bu durumu “Genç voleybolcuyu eski fotoğrafları ele verdi!” başlığıyla gündeme taşıdı.

Kılıç, tüm bu paylaşım ve haberler üzerinden maruz kaldığı siber zorbalığa salı günü katıldığı bir Instagram canlı yayınında yanıt verdi.

Dış görünüşüyle değil sportif başarısıyla konuşulmak istediğini söyleyen Kılıç, “Aslında güzellikten önce sporcu kimliğimle konuşulmak isterdim. Bu konu ile ilgili haberim olduğu zaman çok şaşırdım ve üzüldüm. Karşılaştırma yapılan fotoğraflardan bir tanesi 15 yaşında bir çocukken idman sonrası çekilen bir fotoğraftı diğeri ise 23 yaşında bir genç kızın oturmuş yüzüyle poz vermiş hali” diye konuştu.

Hiçbir estetik operasyon geçirmediğini söyleyen Kılıç, “Çocuk yaşımızdan itibaren tabi ki dönemsel geçişler yaşıyoruz hepimiz fiziksel ve hatta ruhsal değişimler yaşıyoruz. Daha önce de söylemiştim hiçbir estetik operasyonu geçirmedim sadece dudağıma dolgu yaptırdım.” ifadelerini kullandı. (ASK)

Yağmur Mislina Kılıç

İlginizi Çekebilir

...
Natasha Cloud, ırkçılıkla mücadele etmek için kariyerinin en iyi döneminde basketbolu bıraktı!
...
Pernille Harder ve Magdalena Eriksson: Gurur ve Güç
...
“Futbolcuların yönelimlerini açıklaması için hiçbir şey yapılmıyor”
...
Yağmur Mislina Kılıç: Güzelliğimle değil sporcu kimliğimle anılmak istiyorum

Popüler Haberler

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

285 kere okundu.

...
Gey olimpik sporcu: Sporda LGBTİ+ temsili ile ilgili 4 yıldır bir gelişme yok

285 kere okundu.

...
Gay Games Hong Kong 2022 kayıtları ertelendi

265 kere okundu.