Dünya - Futbol - Eylül 11, 2019

Gelirini engellilere bağışlamak üzere gökkuşağı desenli ürünler üreten Tranmere Rovers, çeşitlilik ödülüne aday gösterildi

İngiltere Sky Bet Ligi’nde mücadele eden Tranmere Roversın resmi LGBTİ+ taraftar grubu, Kıck It Out’un düzenlediği çeşitlilik ödülüne aday gösterildi.

Tranmere Rovers kulübü, futboldaki her türlü ayrımcılıkla mücadele eden Kıck It Out’un ortaklığıyla düzenlenen Taraftarlar İçin Çeşitlilik Ödülü’ne aday gösterildi. Kulüp, adaylığını resmi sitesinden yaptığı açıklamayla duyurdu.

Tranmere Rovers kulübünün resmi LGBTİ+ taraftar topluluğu Rovers and Out, geçtiğimiz ay geliri engelli bireylere bağışlanmak üzere gökkuşağı desenli atkı ve formalar üretmiş ve ülke basınında geniş takdir toplamıştı.

”Gurur duyuyoruz”

Ülkenin dört bir yanındaki futbol severlerin katılımıyla 20 Eylül Cuma günü Londra Uluslararası Af Örgütünün genel merkezinde gerçekleşecek ödül töreninde, futboldaki çeşitliliği destekleyen kutlamalar da yapılacak.

Konuyla ilgili konuşan Rovers and Out kurucularından Adam Siddorn, ”Perşembe günü, Kıck It Out’un çeşitlilik ödülüne aday gösterildiğimizi öğrendik. Yalnızca 18 ay önce faaliyete geçtiğimizi göz önünde bulundurarak kulübümüzü temsil etmekten onur duyuyoruz” dedi.

Simmons, konuşmasının devamında şunları söyledi: ”Ulusal bir ödül için aday gösterilmek ve Tranmere Rovers kulübünün ismini böyle bir durumla ilişkilendirmek bizim için çok büyük bir onur ve gurur. 18 ay içinde bu noktaya gelmemizde kulübümüzün ve taraftarlarımızın bizlere verdiği desteğin payı çok büyük.” ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir