Dünya - Futbol - Kasım 11, 2019

Ece Türkoğlu’na büyük ödül

Sezon başında Amerika Kolej Ligi ekiplerinden Old Dominion Üniversitesi Kadın Futbol Takımı’na transfer olan milli futbolcu Ece Türkoğlu, “Yılın En İyi Yeni Oyuncusu” ödülünün sahibi oldu.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde başladığı futbolculuk kariyerini Ereğli Belediyespor’da sürdüren ve burada gösterdiği başarılı performansla A Milli Kadın Kadın Futbol Takımı’na kadar yükselen Ece Türkoğlu, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

2019-2020 sezonu başında Amerika Birleşik Devletleri Kolej Ligi NCAA ekiplerinden Old Dominion Üniversitesi Kadın Futbol Takımı’na transfer olan 20 yaşındaki Ece Türkoğlu, burada gösterdiği başarılı performansla gelecek vadeden oyunculara verilen “Yılın En İyi Yeni Oyuncusu” ödülünün bu yılki sahibi oldu.

TIKLAYIN- Ece Türkoğlu: ”Kadın isterse her şeyi yapar!”

Eğitim hayatını da takımının bağlı bulunduğu üniversitede tam burslu olarak sürdüren Türkoğlu, ödül ile ilgili olarak ”NCAA Konferans Ligi’nde yılın en iyi yeni oyuncusu seçildiğim için çok mutlu ve gururluyum. Bu başarıyı göstermemde bana destek olan teknik ekibe, yöneticilere ve tüm takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. (ask)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir