Dünya - Kasım 7, 2019

Donald Trump JR., transfobik açıklamalarını sürdürüyor

ABD Başkanı Donald Trump’ın oğlu Donald Trump JR., transseksüel sporcuları hedef alan açıklamalarını sürdürüyor.

Donald Trump JR., geçtiğimiz günlerde çıkan ”Tetiklenen: Sol nefret Nasıl Büyür ve Bizi Susturmak İster” isimli kitabı hakkında CbsNews ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Kitabı, ABD siyaseti, babasının başkanlığı ve 2020 seçimleri hakkında açıklamalarda bulunan Donald Trump JR., trans kadın sporculara yönelik transfobik söylemlerini burada da sürdürdü.

Geçtiğimiz günlerde, Kanadalı trans kadın sporcu Rachel McKinnon‘ın Masters Track Bisiklet Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan ve trans bir kadın sporcunun biyolojik kadın sporcularla yarışmasının doğru olmadığını ve bunun biyolojik kadın sporculara karşı yapılmış bir haksızlık olduğunu söyleyen Trump JR., bu iddiası çerçevesinde transfobik açıklamalarda bulunmaya devam etti.

Kitabında da bu konuya değindiğini söyleyen Trump Jr., “‘Tamam, ben bir erkeğim. Şimdi kadın oldum ve ulusal şampiyonluklar kazanıyorum, halterde dünya rekorları kırıyorum’ demeye başladığınızda, kariyerlerinde bir noktaya ulaşmak için tüm hayatları boyunca çalışan kadınları yerinden etmiş oluyorsunuz. Konu tam olarak bu ve bu çok yanlış” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir