Dünya, Futbol

Suudi Arabistan’da kadın taraftarlar istedikleri kıyafetleri giyebilecek

Alan Savunması

Suudi Arabistan’da yapılacak İspanya Süper Kupası dörtlü finalleri öncesi İspanyol kadın taraftarların maçlarda istedikleri kıyafetleri giyebileceği ve istedikleri yerde oturabileceği açıklandı.

İspanya Futbol Federasyonu, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla İspanya Süper Kupa Dörtlü Turnuvası’nın 3 yıl boyunca Suudi Arabistan’da yapılacağını ve buradan elde edilen gelirin kadın futboluna aktarılacağını açıklamıştı.

Suudi Arabistan’da gerçekleştirilecek bu turnuva öncesi önemli bir karar alındı. İspanyol Marca gazetesinin haberine göre, İspanya Futbol Federasyonu ile Suudi Arabistan’lı yetkililer arasında yapılan bir anlaşmayla kadın taraftarların maça girmeleri sağlandı.

Ancak haberde, anlaşmanın detaylarının daha ilginç olduğu vurgulandı. 8-12 Ocak 2020 tarihleri arasında King Abdullah Stadı’nda gerçekleştirilecek organizasyonda İspanyol kadınların tribünlerde istedikleri kıyafetle yer alabilecekleri ve istedikleri yerde oturabilecekleri ifade edildi.

Suudi Arabistan’daki kanunlara saygılı ve uygun kıyafetler olacağı da eklendi. İspanyol kadın taraftarların bu konuda rahat olabilmeleri için böyle bir anlaşma yapıldı.

İlginizi Çekebilir

...
Pembe Top, bu yıl Neslihan Atagül Doğulu’da
...
Hamileliği sebebiyle tepki alan Carli Lloyd, ilk kez konuştu
...
Cinsel tacize uğrayan poker oyuncusu, canlı canlı yakılarak öldürüldü
...
Siyahi haklarını savunmak için basketbolu bıraktı, hapisten çıkmasını sağladığı muvekkiliyle evlendi

Popüler Haberler

...
İngiltere’de gündem: Kadın spor yorumcuları

500 kere okundu.

...
12 yaş altı kız futbol Takımı erkekler liginin şampiyonu oldu

455 kere okundu.

...
Dilara Gedikoğlu: Cinsiyet ayrımı sadece sporda değil toplumdaki çoğu noktada karşımıza çıkıyor

425 kere okundu.