Dünya - Futbol - Kasım 15, 2019

Suudi Arabistan’da kadın taraftarlar istedikleri kıyafetleri giyebilecek

Suudi Arabistan’da yapılacak İspanya Süper Kupası dörtlü finalleri öncesi İspanyol kadın taraftarların maçlarda istedikleri kıyafetleri giyebileceği ve istedikleri yerde oturabileceği açıklandı.

İspanya Futbol Federasyonu, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla İspanya Süper Kupa Dörtlü Turnuvası’nın 3 yıl boyunca Suudi Arabistan’da yapılacağını ve buradan elde edilen gelirin kadın futboluna aktarılacağını açıklamıştı.

Suudi Arabistan’da gerçekleştirilecek bu turnuva öncesi önemli bir karar alındı. İspanyol Marca gazetesinin haberine göre, İspanya Futbol Federasyonu ile Suudi Arabistan’lı yetkililer arasında yapılan bir anlaşmayla kadın taraftarların maça girmeleri sağlandı.

Ancak haberde, anlaşmanın detaylarının daha ilginç olduğu vurgulandı. 8-12 Ocak 2020 tarihleri arasında King Abdullah Stadı’nda gerçekleştirilecek organizasyonda İspanyol kadınların tribünlerde istedikleri kıyafetle yer alabilecekleri ve istedikleri yerde oturabilecekleri ifade edildi.

Suudi Arabistan’daki kanunlara saygılı ve uygun kıyafetler olacağı da eklendi. İspanyol kadın taraftarların bu konuda rahat olabilmeleri için böyle bir anlaşma yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir