Dünya, Voleybol

Hamileliği sebebiyle tepki alan Carli Lloyd, ilk kez konuştu

Alan Savunması

VBC Èpiù Casalmaggiore takımının ABD’li pasörü Carli Lloyd’un, hamileliğinin taraftarlarca duyurulması sosyal medyada çeşitli tartışmalara yol açmış, taraftarlar kulübü yalnız bırakacağı için ABD’li oyuncuya tepki göstermişti. Lloyd, konuya ilişkin ilk kez konuştu.

8 Eylül’de VBC Èpiù Casalmaggiore’nin ABD’li pasör Carli Lloyd’un hamile olduğunu duyurması ile başlayan ve ardından halkın yorumları, medyanın tepkisi, Carlotta Cambi gibi oyuncuların destek açıklamalarıyla devam eden süreçte Lloyd, ilk defa açıklamalarda bulundu.

TIKLAYIN- Hamile olduğunu açıklayan voleybolcuya tepki: “Kadınların dahi böyle yorumlar yapması utanç verici”

Bir dönem Türkiye’de Eczacıbaşı forması da giyen Lloyd, Instagram’da bir paylaşım yaparak bütün bu süreç hakkında detaylı bir açıklama yaptı.

Taraftarlara açıklama yaparken doğru dili kullanma konusunda endişelendiğini söyleyen Lloyd, şu iadeleri kullandı:

“Hayat kesinlikle şaşırtıcı şekilde ilerliyor. Sosyal medyadaki kitle için bunu uygun bir şekilde yazmanın yolunu bulmak benim için zor oldu ancak tam olarak nasıl yapıldığı konusunda endişelenmektense bir şekilde yapmanın daha iyi olduğuna karar verdim.

“Hala duymamış olanlara duyuruyorum.. Riley ve ben gelecek yılın başlarında değerli bir varlık bekliyoruz, hamileyim!

“Profesyonel bir sporcu olarak, yabancı bir ülkede geçirdiğim bu haftanın nasıl olduğunu tahmin edemezsiniz, kesinlikle hayatımın en zorlu haftasıydı. Bu sezona kulüp takımımla birlikte başlayacak olmanın verdiği zorluklar ve sürprizlerin yanında, bu süreci mümkün olan en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz. Sezonu birlikte geçirmeyi umduğumuz kulübümden ve takım arkadaşlarımdan bu ani değişiklik sebebiyle defalarca kez özür diledim. Bana karşı tepkileri ise inanılmazdı, hepsine bana hissettirdikleri sevgi ve destek için sonsuza dek minnettar olacağım.

“Yolumuza devam etmek için Riley ile almamız gereken kararlar var ve bu kararları mümkün olan en kısa sürede almak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

“Şimdilik sahip olduğum tek şey aşk. Bu yıl yaşanan her şey sebebiyle her birimizin ve hepimizin bazı zorluklarla veya bazı yeniliklerle yüzleşmek zorunda kaldığımızı biliyorum. Bu yıl karşılaştığımız tüm güçlüklerde bile köşede hala kendini göstermemiş güzel şeyler olduğunu size hatırlatmak için buradayım. Ben artık gerçekten inanıyorum.

“1. McKibbin Bebek 2021’de geliyor.”

İlginizi Çekebilir

...
UEFA’dan Özçiğdem’e görev
...
Olimpik Kadın Boks Milli Takımı’ndan 3 madalya
...
Landon Donovan: “Eğer karşı koymazsanız, bu olaylar yaşanmaya devam edecek”
...
2 yılda 258 bisikletli trafikte can verdi: Kazaların tamamında suçlu araçlar

Popüler Haberler

...
Başörtüsüyle spor yapan hâfıza linç girişimi: “İzlerken utandım, sen kadınsın, edebini bileceksin!”

625 kere okundu.

...
İngiltere’de gündem: Kadın spor yorumcuları

605 kere okundu.

...
12 yaş altı kız futbol Takımı erkekler liginin şampiyonu oldu

560 kere okundu.