Diğer Sporlar, Dünya

Kadın güreşçi Sasha Banks’e tecavüz etmek istediğini söyleyen Sammy Guevara tedavi edilecek, maaşı kadın merkezine aktarılacak

Alan Savunması

Katıldığı bir programda ABD’li profesyonel kadın güreşçi Sasha Banks hakkında “Ona tecavüz etmek istedim” diyen profesyonel güreşçi Sammy Guevara’nın sözleşmesi, güreşçisi olduğu AEW (All Elite Wrestling) şirketinden donduruldu. Guevara’nın maaşı bir kadın merkezie aktarıldı.

Geçen hafta Küba asıllı ABD’li güreşçi Sammy Guevara‘nın, 2016 yılında katıldığı “Raw’s 4th Hour” isimli bir podcast programında, ABD’li profesyonel kadın güreşçi Sasha Banks’e tecavüz etmek istediğini söylediği ortaya çıkmıştı.

Program sunucusunun profesyonel kadın güreşçi Sasha Banks hakkında düşündüklerini sorması üzerine Sammy Guevara, “Sasha Banks mi?… Aman Allahım… Geçen hafta WWE‘deyken ona tecavüz etmek istedim” ifadelerini kullanmış ve büyük tepki görmüştü.

TIKLAYIN- ABD’li güreşçiden kadın güreşçi hakkında flaş sözler: “Ona tecavüz etmek istedim”

Guevara, sonrasında Sasha Banks ile iletişime geçerek kendisinden defalarca kez özür dilediğine yönelik bir açıklama yapsa da bağlı bulunduğu güreş şirketi, Guevara’nın yaptığına karşı yaptırım uygulamaktan geri durmadı.

TIKLAYIN- ABD’li güreşçiden kadın güreşçi hakkında flaş sözler: “Ona tecavüz etmek istedim”

1 ocak 2019 tarihinde kurulan Florida merkezli AEW (All Elite Wrestling) profesyonel güreş şirketi, bir açıklamaya yaparak, sözleşmeli güreşçileri olan Guevara’nın sözleşmesini belirsiz bir süre askıya aldığını açıkladı.

Tedavi edilecek

Guevara’nın tedaviye gönderileceğini söyleyen AEW, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“AEW, insanlığa yönelik bir anlayış ve saygı dünyası yaratmak için üzerine düşeni yapmakta ısrar ediyor. Bu nedenle Sammy Guevara’nın son derece rahatsız edici ve incitici sözlerini şiddetle kınıyoruz. Bu sebeple Guevara’nın sözleşmesi, bir sonraki duyuruya kadar kendisine herhangi bir ödeme yapılmaksızın acil bir şekilde tarafımızca askıya alındı.

“Sammy kapsamlı hassasiyet eğitimi almayı kabul etti ve bu eğitimi tamamlandığında şirket içindeki gelecekteki durumu yeniden değerlendirilecek. Askıya alınması sırasında maaşı Jacksonville Kadınlar Merkezine bağışlanacak.” (ASK)

Sammy Guevara

İlginizi Çekebilir

...
Yüzlerce avukattan ortak bildiri: LGBTİQ+ hakları insan haklarıdır
...
Büşra Ün: Hâlâ kupalarımla değil engelli oluşumla tanınıyorum
...
Türkiye Wushu Federasyonu skandalı meclis gündeminde: İnceleme ve soruşturma bekliyoruz
...
Spor tarihinin en büyük cinsel istismar skandallarından biri Netflix belgeseli oldu: Athlete A

Popüler Haberler

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

285 kere okundu.

...
Gey olimpik sporcu: Sporda LGBTİ+ temsili ile ilgili 4 yıldır bir gelişme yok

285 kere okundu.

...
Gay Games Hong Kong 2022 kayıtları ertelendi

265 kere okundu.