Diğer Sporlar, Dünya

ABD’li güreşçiden kadın güreşçi hakkında flaş sözler: “Ona tecavüz etmek istedim”

Alan Savunması

ABD’li profesyonel güreşçi Sammy Guevara’nın, katıldığı bir programda ABD’li profesyonel kadın güreşçi Sasha Banks hakkında “Ona tecavüz etmek istedim” dediği ortaya çıktı. Olayın ardından iki taraf da açıklamalarda bulundu.

1 ocak 2019 tarihinde kurulan, Florida merkezli AEW (All Elite Wrestling) profesyonel güreş şirketi bünyesinde güreşen profesyonel güreşçi Sammy Guevara hakkında flaş bir kayıt ortaya çıktı.

Küba asıllı ABD’li güreşçinin, 2016 yılında katıldığı “Raw’s 4th Hour” isimli bir podcast programında, ABD’li profesyonel kadın güreşçi Sasha Banks’e tecavüz etmek istediğini söylediği ortaya çıktı.

Guevara, program sunucusunun Sasha Banks hakkında düşündüklerini sorması üzerine “Sasha Banks mi?… Aman Allahım… Geçen hafta WWE‘deyken ona tecavüz etmek istedim” ifadelerini kullanıyor.

TIKLAYIN- Alanyasporlu futbolcudan galibiyet sonrası rakip takıma ‘tecavüz’ göndermesi

Programın, Guevara’ın Banks’e tecavüz etmek istediğini söylediği bölümünün sosyal medyaya düşmesinin ardından olay kısa sürede gündem oldu.

Sammy Guevara: Komik olabileceğimi düşünmüştüm, özür dilerim

Profesyonel güreş dünyası ve spor camiasının neredeyse tümünden büyük bir tepki alan Guevara, olaya ilşkin bir açıklama yayımladı.

Twitter hesabından seri tweetlerle açıklamalar yapan Guevara, aptallık ettiğini söyleyerek Banks’ten özür diledi. Guevara, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Geçmişimde aptalca, uygunsuz ve son derece rahatsız edici yorumlar yaptım. Aptal zihnimde, korku ve acıdan başka bir şey ifade etmeyen kelime ve terimleri kullanarak komik olabileceğimi düşündüm. Acı verici sözlerim ve eylemlerim için gerçekten üzgünüm ve kendimi asla affetmeyeceğim.

Ayrıca kabul edilemez yorumlarım için Sasha Banks’ten özür dilemek istiyorum. O, benim bu kaba ve saldırgan sözlerimi kesinlikle hak etmeyen bir insan. Daha önce bu konula ilgili onunla konuştum ve o, bu konudan büyük bir ders almama yardım etti. Ona teşekkür ediyor ve kez daha içtenlikle özür diliyorum.”

Sasha Banks: Bunu tolere edemem!

Sasha Banks | Fotoğraf: Sasha Banks

Sammy Guevara’nın Sasha Banks hakkındaki bu sözleri güreş dünyasında bir infiale sebep olurken, Banks de söz konusu olay hakkında bir açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından yayımladığı açıklamada bu olayı asla tolere edemeyeceğini söyleyen Banks, şu ifadeleri kullandı:

“Daha önce önce Sammy ile konuştum, özür diledi ve tartıştık. Onun yaptığı yorumların, şaka olsa da olmasa da toplumumuzda bir yeri olamaz! Bu tarz bir davranışı tolere etmem.

“Bazılarının sadece bir yorum olarak düşündüğü şeyler başkasının hayatında büyük bir etki yaparak yanlış mesajlar verebilir. Davranışlarımızdan ve söylediğimiz sözlerden dolayı kendimizi sorumlu tutmalıyız ve umarım bu durum ona bunu gösterir. Umarım bu yaşanandan sonra büyümenin ve değişimin toplumumuzda yer alması adına, hepimiz bu iletişimi sağlayama devam edebiliriz. Hiçbir, erkek, kadın veya çocuk asla korku hissine ya da herhangi bir güvensiz ortama maruz kalmamalıdır. Hepimizin daha iyi olması, sadece kendimiz için değil, gelecek jenerasyonlar için de önemlidir.” (ASK)

İlginizi Çekebilir

...
Konyaaltı Sahili’nde kadın cankurtaranlar göreve başladı: “Aa kadınmış”
...
Yüzlerce avukattan ortak bildiri: LGBTİQ+ hakları insan haklarıdır
...
Büşra Ün: Hâlâ kupalarımla değil engelli oluşumla tanınıyorum
...
Türkiye Wushu Federasyonu skandalı meclis gündeminde: İnceleme ve soruşturma bekliyoruz

Popüler Haberler

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

285 kere okundu.

...
Gey olimpik sporcu: Sporda LGBTİ+ temsili ile ilgili 4 yıldır bir gelişme yok

285 kere okundu.

...
Gay Games Hong Kong 2022 kayıtları ertelendi

265 kere okundu.