Basketbol

Işıl Alben: “Daha önce de düşmüştüm, kalkamaz dediler. 35 yaşımda yine kalkacağım”

Alan Savunması

Geçen hafta yaşadığı sakatlık sonrası sezonu kapata BOTAŞ oyuncusu milli basketbolcu Işıl Alben, duygusal bir mesaj yayımladı.

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından BOTAŞ’ta Işıl Alben ve Tilbe Şenyürek‘in sakatlıkları nedeniyle sezonu kapattı.

Her iki oyuncu da sezon başında Galatasaray’dan tartışmalı bir şekilde ayrılmış ve BOTAŞ’a transfer olmuştu.

Tecrübeli basketbolcu Alben, sakatlığı sonrası sosyal medya hesabından bir açıklama yayımladı.

“Evet bu sefer yine kalkacağım. 35 yaşımda daha güçlü kalkacağım.” diyen Alben’in duygu dolu açıklaması şöyle:

Işıl Alben: “Yine kalkacağım, 35 yaşımda daha güçlü kalkacağım”

“Evet düştüm. Daha önce de düşmüştüm. Kalkamaz dediler, kalktım, beraber kalktık. İnanan, destekleyen, benimle beraber düşen herkes için. Son olmadığımı bildiğim için ve benden sonra düşecek gençleri kaldırmak için.

“Kalktım. Aynı seviyeye tekrar çıkamaz dediler, çıktım. Avrupa’nın zirvesine beraber çıktık. Emek veren, beni çalıştıran antrenörlerim, bana inanan idarecilerim için. Çocukluk hayalim olan Galatasaray Forması için. Benimle beraber ağlayan, ben bıraksam da beni bırakmayan dostlarım için. ‘Haydi bırak artık, gel’ diyen annem için. Ailem için…

“Evet bu sefer yine kalkacağım. 35 yaşımda daha güçlü kalkacağım. Tüm desteğini ve inancını gösteren BOTAŞ SPOR ailem için. Transferimi yapan Kerim Taşkıran, Başkan ve BOTAŞ Spor yönetimi için. Benden daha çok üzülen Gürkan Can için. Takım arkadaşlarım, kulubümdeki gençler için. Sırtımızdaki forma renklerimiz ayrı olsa da desteğini gösteren tüm Galatasaray taraftarı için. 3 defa ön çaprazı kopacaklara umut olmak için. Milli Takımla tekrar kürsüye çıkmak için. Yıllardır benimle bu yolda yürüyen ve beni daha iyi bir atlet yapan Haşım Ay ve Turgay Aslanyürek için.

“Cumartesi gününden itibaren basketbol ve spor camiasından çok değerli kişilerin desteğini aldım. Başta sahada rakip olduğum ama dostluğunu ve inancını hissettiren tüm basketbolcu arkadaşlarım, arayıp soran, mesaj atan herkes için tekrar kalkacağım.

“Ve tek tek geri dönüş henüz yapamadım ama mesajları cevaplamak için bol bol vaktim olacak 🙂 Güzel haberlerle tekrar görüşmek üzere”.

İlginizi Çekebilir

...
Nesibe Aydın Spor Kulübü’nde 7 pozitif vaka!
...
Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’ndan flaş karar: Şampiyonadan çekildi!
...
Haziran ayında Barcelona’ya transfer olmuştu: İnci Güçlü, İzmit Belediyespor’da
...
Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, cinsel şiddet haberleri için görsel arşivini açtı

Popüler Haberler

...
Sebastian Vettel, Türkiye iktidarını ve yargısını eleştirdi: “Türkiye, bu mesajı vermek için doğru bir yer ve bunun nedeni açık”

835 kere okundu.

...
İngiltere’de gündem: Kadın spor yorumcuları

780 kere okundu.

...
Galatasaray’dan Barcelona’ya: Aysel Uçkan: “Barcelona’ya gelmek kolay olmadı, savaştım ve kazandım”

755 kere okundu.