Dünya, Futbol

“Kadın temsili için TFF’ye görev düşüyor”

Alan Savunması

Evrenspor Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü ve Kadın Futbol Kulüpler Birliği’nin Antrenör Çalışma Grubu Üyesi Fatma Gültekin, antrenörler arasında kadın temsilinin artırılabilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu’nun üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.

Bağcılar Evrenspor Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü ve Kadın Futbol Kulüpler Birliği’nin Antrenör Çalışma Grubu Üyesi Fatma Gültekin, WeebTV’de Zeynep Özcan’ın ‘Kadın Kadına’ programda yaptığı açıklamada, futbola Dinarsu’da başladığını ve futbol sayesinde yüksek öğrenime devam edebildiğini söylerken, 11 yıldır antrenörlük yaptığını ifade etti.

TIKLAYIN- Kadın antrenörler toplantıda bir araya geldi: Fırsat eşitliği istiyoruz

Her düzeyde kadın futbol takımı yanında, erkek takımlarını da çalıştıran Gültekin sekiz yıldır UEFA A belgesine başvurduğundan ancak sıra gelmediğinden yakındı.

Gültekin, özellikle Kadın Futbol 1.Ligi’nde yeni sezon ile başlayacak UEFA A zorunluluğunun kadın antrenörlerin iş olanakları için önemli bir engel teşkil ettiğinin altını çizdi.

“Sıra bekleyen çok antrenör kadın var. Çok emek vermis olanlarımız var. Kadın temsilini doğru yere getirebilmek için kadınlara kurs imkanı sağlanmalı” derken, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir’den, Necla Güngör ve ekibi ile Milli Takımlarda başlayan kadın antrenörlerin yükselişinin ligde de uygulanabilmesi için destek istedi. (ASK)

(Sabah)

İlginizi Çekebilir

...
Serena Williams’dan okullara yardım
...
Ruqsana Begum: “Benim hikayem bokstan daha büyük”
...
“Türkiye’deki kız kardeşlerimizle dayanışma içindeyiz”
...
Naomi Osaka, bikinili fotoğraflarına yönelik eleştirilere cevap verdi

Popüler Haberler

...
Dilara Gedikoğlu: Cinsiyet ayrımı sadece sporda değil toplumdaki çoğu noktada karşımıza çıkıyor

365 kere okundu.

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

320 kere okundu.

...
Gay Games Hong Kong 2022 kayıtları ertelendi

315 kere okundu.