Dünya, Voleybol

Cansu Günaydın, aldığı burs ile dünyanın en iyi 50 üniversitesinden birine transfer oldu!

Alan Savunması

Galatasaray Genç Kız Voleybol Takımı oyuncusu Cansu Günaydın, ABD’nin New Jersey eyaletinin en iyi üniversitesi olarak kabul edilen Rutgers University’den elde ettiği sporcu bursu ile akademik ve voleybol yaşamını yurt dışında sürdürecek.

Geride kalan sezonu Galatasaray Genç Kız Voleybol Takımı’nda geçiren 2002 doğumlu ve 1.82 boyundaki genç smaçör Cansu Günaydın, elde ettiği sporcu bursu ile gelecek sezon NCAA (Amerikan Kolej Sporları Kurumu) Division 1 ekiplerinden Rutgers University’de kariyerini sürdürecek.

TIKLAYIN- Ekin Çelikdemir: Kızlar! Başkaları için değil kendi hayalleriniz için oynayın

TIKLAYIN- Ekin Çelikdemir: Spor yapmak isteyen bir kıza bunun ‘erkek işi’ olduğunu söylemek, yapılabilecek en büyük kötülüktür

Voleybola 7 yaşında Karayolları Spor Kulübü’nde başlayan ve sonrasında birçok antrenör ile çalışma fırsatı bulan Cansu Günaydın, kariyeri boyunca altyapılarda birçok il birinciliği, Türkiye ikinciliği, Kulüpler Ankara İl Karması Türkiye Şampiyonluğu, okul takımı Türkiye ikinciliği ve Milli Takım Balkan Şampiyonası kadrosunda yer almasının ardından, 2019-2020 sezonunu başında Ankara ekibi Karayolları Spor Kulübü’nden Galatasaray Genç Kız Voleybol Takımı’na transfer oldu.

Cansu Günaydın: Akademik olarak da kendimi geliştirmek istiyorum”

Yakaladığı başarılarla ABD’li yetenek avcılarının dikkatini çeken genç oyuncu, “Başarılı olmak için antrenmanlarda çok çalışmanın yanında, iyi voleybolcuları izleyerek kendime örnek olacak sporcuları rol model alıyorum. Aynı zamanda tüm maç videolarımı izleyip, eksiklerimi görerek tamamlamaya çalışıyorum.” dedi.

DHA’ya konuşan Günaydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“ABD’de ülkemi en iyi şekilde temsil edip, ileride voleybolu profesyonel seviyede devam ettirmek için çok çalışacağım. Bunun yanı sıra alacağım akademik eğitimlerle de voleybolumu desteklemeyi hedefliyorum. Bu aşamada, her zaman yanımda olan ebeveynlerime ve bu kritik sürecimde bana yol arkadaşlığı eden danışmanım Emir Demirkıran ve Play Sports Abroad ekibine, aynı zamanda kariyerimde bana büyük katkıları ve emekleri bulunan tüm kulüplere ve koçlara ayrıca Galatasaray Spor Kulübü’ne, Koç Caitlin’e ve bu süreçte bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.”

Tamamı NCAA 1st Division’dan olmak üzere 8 farklı NCAA kolejinden teklif alan Cansu Günaydın, dünyanın en iyi 50 üniversitesinden biri olan gösterilen Rutgers University tercihi hakkında ise, “Rutgers University’e katılmayı seçmemin temelde üç nedeni vardı. Koç Caitlin Schweihofer ile oynamak, rekabeti yüksek olan bir konferansta mücadele etmek ve akademik olarak kendimi geliştirmek” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

...
Bahar Özgüvenç, “Futbol erkek oyunu mudur?” diye soran sunucuya yanıt verdi, stüdyo buz kesti
...
Onay çıktı: İspanyol devi Real Madrid, kadın futbol takımı kurdu
...
Natasha Cloud, ırkçılıkla mücadele etmek için kariyerinin en iyi döneminde basketbolu bıraktı!
...
Pernille Harder ve Magdalena Eriksson: Gurur ve Güç

Popüler Haberler

...
Gey olimpik sporcu: Sporda LGBTİ+ temsili ile ilgili 4 yıldır bir gelişme yok

285 kere okundu.

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

285 kere okundu.

...
Gay Games Hong Kong 2022 kayıtları ertelendi

270 kere okundu.