Diğer Sporlar - Dünya - Kasım 3, 2019

Busenaz Sürmeneli: ”Her sporcu psikolojik destek almalı”

Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Busenaz Sürmeneli, hedefinin olimpiyatlarda altın madalya kazanmak olduğunu söyledi.

Rusya’da gerçekleştirilen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda 69 kilo finalinde Çinli rakibi Liu Yang’ı yenerek altın madalya kazanan Trabzonspor’un sporcusu Busenaz Sürmeneli kulüp dergisine açıklamalarda bulundu.

Tek hedefinin olimpiyat madalyası olduğunu söyleyen Busenaz Sürmeneli, “Kazandığım madalyalardan dolayı çok mutluyum ama ben boksa başladığım andan itibaren tek bir hedef için çalışıyorum. O da olimpiyatlar. Oraya katılıp madalya kazanmak istiyorum. Türk halkını ancak madalya kazanmak mutlu eder“ diye konuştu.

Her süresince kariyeri boyunca piskolojik destek alması gerektiğini söyledi. Olimpiyatlara antrenör ve sağlık ekibinin yanı sıra psikoloğunun da desteğiyle hazırlandığını söyleyen Sürmeneli, ”Olimpiyatlara antrenörüm, psikoloğum ve sağlık ekibimle birlikte yaptığımız ortak bir programla, kapsamlı bir şekilde hazırlanıyoruz. Küçük bir nüans maçların sonucunu etkiliyor. O nedenle her ayrıntıyı ekip olarak ele alıyoruz. Psikolog da çok önemli. Zaten her sporcunun bu yönde bir katkı almasının önemli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir