Dünya, Futbol

Barcelona’nın tarihinde ilk defa bir kadın başkanı olabilir: Maria Teixidor

Alan Savunması

Barcelona Futbol Kulübünün 2021 yılında gerçekleşecek başkanlık seçimi için adayların isimleri ön plana çıkmaya başladı. Bu adaylardan biri de kulübün vakıf başkanı ve yönetim kurulu sekreteri Maria Teixidor.

Teixidor, başkan adaylığı konusunda henüz net bir açıklama yapmasa da iddiaları yalanlayacak bir beyanda da bulunmadı.

RAC-1’e açıklamalarda bulunan 45 yaşındaki Teixidor, “Başkan adaylığı şu an düşündüğüm bir şey değil fakat gelecekte neler olacağını bilemem. Bunu göreceğiz. Şu an içinde bulunduğum konumdan zevk alıyorum ve en iyisini yapmaya çalışıyorum” dedi.

Mevcut olarak kulüpte FC Barcelona Vakfı başkanlığı, yönetim kurulu sekreterliği ve direktörlüğü yapan Teixidor, aday olması ve başkan seçilmesi durumunda Barcelona tarihindeki ilk kadın başkan olacak.

Özellikle Barcelona kadın futbol takımına yakınlığıyla bilinen Teixidor, kulüpte görev almaya başladığından beri Barcelona kadın futbol takımı arka arkaya şampiyonluklar yaşadı ve Şampiyonlar Ligi’nde önemli başarılar elde etti.

Ayrıca Teixidor, Lieke Martens, Caroline Hansen, Barbara Latorre gibi yıldız futbolcuları da kadın futboluna sunmasıyla tanınıyor.

Başkanlık için iki sürpriz isim

Adaylık için ismi geçen iki sürpriz isim var. Biri Gerard Pique. Fakat 32 yaşındaki Pique, her ne kadar taraftar tarafından başkanlık için desteklese de kariyerinin bitirdikten sonra başkanlık yarışına girmek istiyor. Bu nedenle 2021’deki seçim, Pique için erken.

Tüm bu isimler tıpkı Barcelona tarihindeki diğer başkanlar gibi erkek. İkinci sürpriz isimse bunu kökten değiştirebilecek kişi: Maria Teixidor.

İlginizi Çekebilir

...
Pembe Top, bu yıl Neslihan Atagül Doğulu’da
...
Hamileliği sebebiyle tepki alan Carli Lloyd, ilk kez konuştu
...
Cinsel tacize uğrayan poker oyuncusu, canlı canlı yakılarak öldürüldü
...
Siyahi haklarını savunmak için basketbolu bıraktı, hapisten çıkmasını sağladığı muvekkiliyle evlendi

Popüler Haberler

...
İngiltere’de gündem: Kadın spor yorumcuları

500 kere okundu.

...
12 yaş altı kız futbol Takımı erkekler liginin şampiyonu oldu

455 kere okundu.

...
Dilara Gedikoğlu: Cinsiyet ayrımı sadece sporda değil toplumdaki çoğu noktada karşımıza çıkıyor

425 kere okundu.