Dünya, Voleybol

Bahar Toksoy Guidetti, televizyon programı yapmaya başlıyor: “Eşitlik Burada Başlar”

Alan Savunması

Yeni sezonda Türk Hava Yolları’nda forma giyecek olan milli voleybolcu Bahar Toksoy Guidetti, televizyon programı yapmaya başlıyor. S Sport kanalında yayınlanacak “Eşitlik Burada Başlar” isimli program her pazar günü saat 11:00’de ekranlara gelecek.

Kız çocukları için kurduğu akademi ile Birleşmiş Milletler’in ülkemizde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Savunucusu unvanına layık gördüğü ilk profesyonel sporcu olan Bahar Toksoy Guidetti, programında toplumsal ve çevresel sorunların çözümünde, sporun iyileştirici ve birleştirici gücünü kullanan spor ve iş insanlarını ağırlayacak.

Her pazar, S Sport’da yayınlanacak program, bir sporcunun profesyonel spor kariyerine devam ederken yaptığı ilk televizyon programı olma özelliğini de taşıyacak.

Haberi sosyal medya hesabından duyuran Guidetti “Defalarca ülkesini en üst seviyesinde temsil etme imkanı bulmuş profesyonel bir sporcu olmama rağmen, kamera karşısında bu kadar heyecanlanacağım hiç aklıma gelmezdi!” ifadelerini kullandı.

Guidetti, şu ifadeleri kullandı: “Bu sefer soruları soran tarafta ben varım”

“Bu sefer soruları soran tarafta ben varım. Üstelik çok içime sinen bir projede, şahane bir ekiple çalışma fırsatı yakaladım, her hafta harika insanlarla tanıştım. 

“Programımızın adı Eşitlik Burada Başlar! Toplumsal ve çevresel sorunların çözümünde rol oynayan, bu sorunlarla ilgili farkındalık yaratmayı ve insanları bu sorunların çözümünde aksiyon almaya yönelten çok değerli projeler hayata geçiren birbirinden değerli spor ve iş insanlarını ağırlıyorum. Farklı bir dünya mümkün olabilir mi diye konuştuk, deneyimlerimizi paylaştık. Paylaştıkça da çoğaldık. “

İlginizi Çekebilir

...
VEDA
...
HDP Milletvekili Oya Ersoy, kadın sporcular hakkında konuştu: “Kadınlar, çocuklar, LGBTİ+’lar için laiklik yaşamsaldır”
...
Norveçli takıma “şort cezası” veren hentbol federasyonu başkanlarına kadın birliklerinden istifa çağrısı
...
VakıfBank, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda 13 isimle temsil edildi

SOSYAL AĞ

Popüler Haberler

...
Fatih Terim’den trans kadın Selin Ciğerci ile evli olan Tuzlasporlu futbolcu Gökhan Çıra’ya transfobik gönderme

1855 kere okundu.

...
Başörtülü sporsevere linç girişimi: “Tesettür böyle zulüm görmedi”

1765 kere okundu.

...
Kadın kick boksçular, Dünya Şampiyonası’na damga vurdu

1715 kere okundu.