Basketbol, Diğer Sporlar, Dünya, Futbol, Voleybol

Bahar Toksoy Guidetti, Birleşmiş Milletler’e çözüm önerisini anlatacak

Alan Savunması

“Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Savunucusu” Bahar Toksoy Guidetti, Birleşmiş Milletler ile bir araya gelerek toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili acil aksiyon alınması gereken sorunları ve çözüm önerisini anlatacak.

UNDP Türkiye Temsilciliği ise Sürdürülebilir Kalkınma için saptanan Küresel Amaçlar’ın beşincisi olan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği‘nin savunuculuğu için spor dünyasından önemli isimlerle işbirliği yapma kararını almış ve spor dünyasından isimlerle de iş birliği yapmıştı.

Kariyerini Fenerbahçe‘de sürdüren milli voleybolcu Bahar Toksoy Guidetti ile Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti, 1 Haziran Cumartesi günü Birleşmiş Milletler kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Temsilciliği tarafından, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Savunucusu” seçildi.

Guidetti, bu doğrultuda sporda toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Bahar Toksoy Guidetti: Sonunu değiştirebileceğiniz hikayeler var

Guidetti, son olarak, Birleşmiş Milletler ile bir araya gelerek toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili acil aksiyon alınması gereken sorunları ve çözüm önerisini anlatacağını açıkladı.

Durumu sosyal medya hesabından paylaşan Guidetti, şunları söyledi:

“Birleşmiş Milletler, her sene dünya liderlerine sunacağı aksiyon planını oluşturmak için, dünyanın dört bir yanındaki savunucularını bir araya getiriyor. Bu seneki toplantıda, toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili acil aksiyon alınması gereken sorunları ve çözüm önerimi anlatmam istendi.

“Cinsiyet eşitliği uğrunda çabalamaya başladıktan sadece bir sene sonra ülkemizdeki kız çocuklarının ve genç kadınların sesini dünyaya duyurma fırsatı elde etmenin mutluluğunu yaşadım. Ve yaptığımız her iyi şeyin bir fark yaratabileceğine olan inancım bir kat daha arttı. Her çaba, her seçim, her eylem. Büyük ya da küçük. Sonunu değiştirebileceğiniz hikayeler var. Asla umudunuzu yitirmeyin.”

İlginizi Çekebilir

...
Belçika’da Kadın Basketbol Milli Takımı hakkında homofobik ve cinsiyetçi ifadeler kullanan yorumcuya ekran yasağı
...
Tokyo 2020’de Kanada’nın tüm madalyaları kadın sporculardan
...
Tokyo Olimpiyat Oyunları: Kadın sporcuların ‘cinsellik çağrıştıran’ görüntüleri yayımlanmayacak
...
Japon LGBTİ+ aktivistleri, Olimpiyat Oyunları’nın LGBTİ+ Eşitlik Yasası için hükümeti baskı altına alabileceğini söylüyor

SOSYAL AĞ

Popüler Haberler

...
Fatih Terim’den trans kadın Selin Ciğerci ile evli olan Tuzlasporlu futbolcu Gökhan Çıra’ya transfobik gönderme

1855 kere okundu.

...
Başörtülü sporsevere linç girişimi: “Tesettür böyle zulüm görmedi”

1765 kere okundu.

...
Kadın kick boksçular, Dünya Şampiyonası’na damga vurdu

1715 kere okundu.