Dünya, Voleybol

“Anne toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin ne kadar büyük bir problem olduğunu biliyordun ve bununla ilgili hiçbir şey yapmadın mı?”

Alan Savunması

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Temsilciliği tarafından eşiyle birlikte “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Savunucuları” seçilen milli voleybolcu Bahar Toksoy Guidetti bir açıklama yaptı.

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımında forma giyen milli voleybolcu Bahar Toksoy Guidetti, 1 Haziran Cumartesi günü Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Temsilciliği tarafından, Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü olan eşi Giovanni Guidetti‘yle birlikte “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Savunucusu” seçildi.

TIKLAYIN- Bahar Toksoy Guidetti: Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda büyük işler başaracağız

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Savunucusu” olduklarını belirten belgeyi, UNDP Türkiye İyi Niyet Elçisi Mert Fırat’ın sunduğu çevrim içi bir toplantıyla alan Guidetti, dün itibarıyla, kız çocuklarına spor eğitimleri verdiği Bahar Toksoy Guidetti Academy’nin sosyal medya medya hesabından bir açıklama yayımladı.

Açıklamasında, dünyada pek çok eşitsizliğin olduğunu belirten Guidetti, şu ifadeleri kullandı:

“3 yaşındaki kızımın bundan 20 sene sonra, bana dönüp ‘Anne toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin ne kadar büyük bir problem olduğunu biliyordun ve bununla ilgili hiçbir şey yapmadın mı?’ deme ihtimali ile çıktığım yolda, yalnız olmadığımı hissettiğim bir gün bugün. Dünyada hafife alınmayacak kadar büyük bir adaletsizlik var. Birçok konuda.

Ama sorunlar ne kadar büyük olursa olsun ‘Ben tek başıma neyi değiştirebilirim ki?’ dememek lazım. Gerçekten de küçük ama sürekliliği olan adımların etkisi tahmin edemeyeceğimiz kadar büyük oluyormuş. Birleşmiş Milletler’in beni Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Savunucusu olmaya layık görmesi, bunu bir kere daha fark etmemi sağladı. Bu uğurda verdiğimiz çabanın takdir edilmesi benim için çok büyük bir onur. Bahar Toksoy Guidetti Academy çatısı altında az zamanda çok ve güzel işler yaptık.

UNDP Türkiye Temsilciliği ile başlayan birlikteliğimiz sayesinde, daha az zamanda, daha çok ve daha güzel işler başaracağız. Buna tüm kalbimle inanıyorum ve elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım. Emeği geçen herkese minnettarım”. (ASK)

İlginizi Çekebilir

...
“Sadece bir ev hanımından daha fazlası olma hayali olan kızlar ve kadınlar için bir değişiklik meydana getirmek istedim”
...
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı’ndan homofobik sözler!
...
Kadın futbol takımında 14 futbolcunun koronavirüs testi pozitif çıktı!
...
Maryam Shojaei: Ben bu harekete başladığımda insanlar deli olduğumu düşünüyordu

Popüler Haberler

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

285 kere okundu.

...
Gey olimpik sporcu: Sporda LGBTİ+ temsili ile ilgili 4 yıldır bir gelişme yok

285 kere okundu.

...
Gay Games Hong Kong 2022 kayıtları ertelendi

265 kere okundu.